Den 9. – Nejlepší (loutkové) anime roku – Dvanáct dní anime

Jedna tak trochu neanime.

Jednou za čas se stane, že známí tvůrci anime projeví zájem o jinou tvorbu. Právě to se stalo Genovi Urobočimu, když minulý rok odjel na Taiwan jako host místního animeconu a zaujala ho tamější skupina loutkařů. Pokud vám jeho jméno nic neříká, Gen Uroboči byl scénárista pro Madoku, první sezónu Psycho Pass, nebo autor původní předlohy k Fate/Zero. Společným prvkem jeho příběhů je drsný, ale dospělý přístup, který nezávisí na pouhém šoku. Už jen jeho schopnost smrtí jediné postavy přivodit silný zážitek je ohromující, protože mnohé seriály toho nedosáhnou ani vražděním davů. Thunderbolt Fantasy z letní sezóny ale bylo jiné. Když jsem ho začal sledovat, spíš než k Urobočiho klasické tvorbě bych ho přirovnal… k Power Rangers v pradávné Číně.

 

Thunderbolt Fantasy, tak jako Keidžo!!!!!!!! je seriál, který je prostě zábava. Boje plné přehnaných gest, šílených technik a speciálních efektů jsou bezpochyby nejzábavnějším prvkem, jenže co Keidžo!!!!!!!! schází na charakterech a příběhu, to Thunderbolt Fantasy nepostrádá ani zdaleka. Na postavách bylo vidět, jak moc si jejich psaní Uroboči užil a kolik vtipu do každé z nich vložil. Hlavní postava v podobě kliďase a vtipkaře stylu Gintokiho, která byla do celé situace vtažena tak nějak náhodou, nikdy nepřestává být zdrojem hlášek. Příběh ze začátku působí jako klišé, ale postupem času se odhalováním tajných motivací všech postav a zápletkami kolem nich se příběh zamotá ve vyprávění o zradách a přátelstvích, jaké byste při pohledu na Urobočiho historii čekali, ale přitom nikdy nepřestane být zábavné a vtipné.

O Thunderbolt Fantasy píšu hlavně proto, že navzdory jeho zábavnosti jsem až na jedinou výjimku vůbec v české anime komunitě nezachytil ani zmínku o tomto vynikajícím seriálu. Na Akihabaře není kompletní překlad, a když jsem o něm mluvil na společné přednášce na Akiconu, nikdo z publika krom Greka jej neznal. To mi přijde jako obrovská škoda. Zmínil jsem už, že hudbu k seriálu složil Hirojuki Sawano, který stojí za legendárními soundtracky Kill la Kill nebo Šingeki no Kjodžin? Protože každá akční scéna je prokládána tou nejepičtější hudbou, jakou si dokážete představit. Jestli se přenesete přes loutkové zpracování (ne že by bylo jakkoli špatné), pak vás u Thunderbolt Fantasy čeká skvělý zážitek.

Datum:
21. 12. 2016, 11:11
Autor: