Den 8. – Prsa, zadky a sranda – Dvanáct dní anime

Včera jsme byli velmi vážní, tak to dnes odlehčíme.

Většinou se před vstupem do série nesnažím mít předsudky, nicméně u ečči to bývá těžké. Prostě se musí nějak pořádně prosadit, neboť odůvodnit mi sledování takového seriálu může jedině dostatečně originální myšlenka a provedení. Tento podzim přišlo Keidžo!!!!!!!! (ano, opravdu má v názvu osm vykřičníků) s námětem sportu plného fanservisu a mě velmi zaujalo. A to hlavně proto, že byť se řadí mezi ečči, naprosto perfektně zachytilo to, co dělá anime zápasy zábavné.

Pokud jste zatím o Keidžo!!!!!!!! neslyšeli, zabývá se stejnojmenným sportem, v němž dívky stojí na plošině uprostřed bazénu a cílem každé z nich je shodit všechny ostatní do vody. Háček je v tom, že k tomu mohou použít jedině prsa nebo zadek. Jen tím by si bezpochyby získalo nějaké fanoušky, ale Keidžo!!!!!!!! nebylo spokojené, do bojů zapojilo všemožné speciální techniky a zanimovalo je s velkým důrazem na efekt. Místo prostého pleskání jednoho zadku o druhý ze sebe udělalo turnajové anime, jehož přehnanost a úplná střelenost je srovnatelná jedině s podobně šílenými boji v JoJo no Kimjó na Bóken. A k mému překvapení šílenost první poloviny seriálu nabrala v druhé polovině ještě větší obrátky, zcela se vykašlala na jakoukoli logiku a prostě si jede svým stylem. Keidžo!!!!!!!! je prostě sranda.

Jenže to lze říci jedině o chvílích, kdy se v Keidžo!!!!!!!! nějaké zápasy odehrávají. Ani se ve mně nepokouší vyvolat nějaké emoce k postavám a části bez akce jsou zatraceně nudné. Jestli vám to stupňující ztřeštěnost technik a celkově světa kolem tohoto podivného sportu vynahradí, to záleží na vás. Ani já bych nejspíš nepotřeboval víc jak jednu sérii, protože mi prostě nepřijde, že je po skončení té první bylo možné z toho seriálu získat víc. Jenže si akční části v první sérii užívám natolik, že si podle mě zaslouží šanci. Přinejmenším proto, abyste mohli svým kamarádům ukázat novou hranici šílenosti, kterou anime překonalo. 

Datum:
20. 12. 2016, 17:18
Autor: