Den 11. – Reigenovo nepřekonatelné charisma – Dvanáct dní anime

Jedna Mobovská.

Mob Psycho 100 byla jízda. Jeden z nejlépe naanimovaných seriálů současnosti, který si dokázal podat ruce s One Punch Manem, už tak disponujícím vynikající produkcí. Režisér na jedničku splnil svůj slib, že vytvoří anime, které si budou animátoři pamatovat na mnoho let dopředu. Přitom nijak neubral na ostatních prvcích, protože na Mobovi si divák může zamilovat spoustu věcí. Od chytrého humoru, přes zajímavé zpracování téma sebezlepšování a získání sebedůvěry v sebe sama skrz vlastní práci, až po hlavní příběhovou linku o nadpřirozených schopnostech. Osobně mě ale ze všeho nejvíce ohromil charakter Reigena Arataky, Mobova „mistra“.

Původně je nám představen jako podvodník, který se bez jakýchkoli nadpřirozených schopností pokouší vydělat na lidech, jejichž problémy často k řešení žádné nadpřirozené síly nepotřebují. Je cílem posměchu, když svými „tajnými technikami“ léčí zákazníky, ale čím víc jsem ho sledoval, tím víc jsem si uvědomoval, že na jeho charakteru je mnohem více než jen vtip. Zaprvé, skutečně lidem pomáhá. Je schopný snadno posoudit člověka a svým charisma je přesvědčit, že řeší jejich problémy. Nikdy nikoho vyloženě nepodvádí a vždy udělá to, k čemu je najatý.

Ale ze všeho nejdůležitější je to, že mu skutečně na Mobovi záleží. Ne jen jako na zdroji peněz, ale na chlapci se svými problémy. Vede ho životem a pomáhá mu najít způsob, jak dosáhnout svých cílů vlastní vůlí, bez toho, aby závisel na nadpřirozených schopnostech. Právě tím si u mě Reigen získal neskutečný respekt a stal se jednou z mých nejoblíbenějších postav roku. Je mnohem víc než jen řadový podvodník, kteří jsou často jen k výsměchu, je také nejlepším učitelem, jakého si pro Moba dokážu představit.

Datum:
23. 12. 2016, 19:51
Autor: