Den 10. – Můžeš se stát hrdinou! – Dvanáct dní anime

Protože na AMzone musí alespoň jednou dojít ke zmínce o Boku no Hero Academia.

Kdysi dávno, ještě dávno předtím, než jsem vlastně znal slovo anime, jsem ujížděl na seriálech jako Naruto a Král Šamanů. Byť jsem ze šónenů od té doby z části vyrostl a pustil se i do jiných sérií, ale když se jednou za čas ukáže nějaký nový a zajímavý šónen, rád si ho pustím. Boku no Hero Academia patřilo k nim, zaujalo mě svým hlavním hrdinou a usilováním o splnění svých snů za pomoci vlastních sil. Jenže ze všech postav byl zdaleka nejzajímavější All Might a dnes se podíváme na větu, kterou hlavnímu hrdinovi pověděl ve druhém díle. 

Navzdory tomu, jak silným motivátorem All Might během celé série byl, cesta za tou větou nebyla vyloženě lehká. Když se All Might prvně objevil, Midorija se ho zeptal, zda je možné, aby se člověk bez superschopnosti stal hrdinou. Kdyby v tuto chvíli All Might prohlásil: „Ano, ovšem, putuj za svými sny, chlapče!“, vyznělo by to jako prázdná slova. Místo toho se před Midorijou All Might nechtěně promění ve svou skutečnou podobu – polomrtvou trosku, která udržuje podobu symbolu spravedlnosti, protože je to prostě zapotřebí. A zrovna jak je Midorija probuzen ze svého snu o dokonalosti All Mighta, dozví se od jeho skutečné podoby zdrcující zprávu. Člověk bez superschopností se prostě hrdinou stát nemůže.

Jenže zde příběh Izuky Midoriji nekončí a ke konci dílu si vyslechne přesně tu větu, kterou chtěl od All Mighta slyšet už při prvním setkání: „Ano, můžeš se stát hrdinou!“ Jenže díky jejich předchozímu setkání víme, že to neříká jen tak. Kdyby All Might té možnosti skutečně nevěřil, nikdy by Midorijovy falešné sny nepodporoval. V tuto chvíli mají All Mightova slova váhu a nesou s sebou rozhodnutí ze všech sil z Midoriji udělat skutečného superhrdinu. Proto se už ze začátku roku tento moment zapsal mezi jedny z mých nejoblíbenějších chvil v anime tohoto roku. 

Datum:
22. 12. 2016, 15:08
Autor:

Komentáře

| 23. 12. 2016, 16:09 | Autor: Nope

Nějak si to pamatuju jinak, All might sto myslel jako prázdou hlášku a "hrdinu" z něj chtěl udělat potom co Midorija byl jediním pravým hrdinou a tím ho motivoval.

Obrázek uživatele Meon1845

| 24. 12. 2016, 16:29 | Autor: Meon1845

Upřímně vůbec nevím, co jsi tím komentářem chtěl vyjádřit. Neber si to jako urážku, já prostě nevím, co jsi tím myslel.

All Might to nakonec prohlásil, protože Midorija se skuečně hrdinou stát mohl - jen o to musel sám usilovat ze všech sil. Prázdná slova to nejsou, kdyby tomu All Might nevěřil, odmítnul by ho stejně jako předtím