VÝBĚR NEJOČEKÁVANĚJŠÍCH TITULŮ PRO PODZIMNÍ SEZÓNU 2016

Čtveřice redaktorů vybírá svá očekávaná díla!

Je to tak, dámy a pánové. Podzim je za okny a tím pádem začíná i nová anime sezóna. A stejně jako předchozí zimu, jaro a léto, i tentokrát jsme si pro vás připravili naše osobně nejočekávanější kousky. Tak hurá na to!

Bungou Stray Dogs 2 (Trailer)

Napriek mojej nie úplne najpozitívnejšej recenzii na toto anime, je paradoxne 2. séria pre mňa tým najočakávanejším titulom tejto jesene. Jedná sa v podstate skôr o druhú polovicu, ako o druhú sériu, keďže jarná 12-dielna várka bola skončená takpovediac nijako. Koniec ale nadviazal na predchádzajúce dobré diely a maximálne tak hajpol na druhú sériu, či polovicu ak chcete (obdoba Owari no Seraph, kde to tvorcovia predelili podobne). Ostáva len dúfať, že sa druhá séria bude niesť v podobnom duchu, ako druhá polovica tej prvej a najmä aby humorné situácie ostali v medziach únosnosti. V tom prípade sa bude jednať o veľmi kvalitný akčný seinen. O animáciu sa netreba báť. Štúdio Bones, ktoré má anime na starosti, odvádza kvalitnú robotu. (Luky P)

Hibike! Euphonium 2 (Trailer)

Možná je to tím, že ze mě ještě úplně nevyšuměla první řada. Úvodní sérii mladých slečen působící v orchestrálním sboru jsem viděl teprve nedávno, ovšem jednalo se o příjemné překvapení. Mé pozitivní pocity převládaly patrně také proto, že jsem již dlouho neměl příležitost shlédnout kvalitní slice-of-life titul a Hibike! v této rovině odvádí vynikající práci. Vztahy mezi chlapci a děvčaty jsou jednoduše uvěřitelné a celkově převládá hřejivá atmosféra. Hlavním tahounem je ale samozřejmě zvuková stopa. Nemyslím tím soundtrack samotný, ale když se orchestr rozezní na jakékoliv soutěži či pouze trénuje na vystoupení, muzikantům musí naskakovat husí kůže. A to je ten poslední důvod, jenž mě do Hibike! Euphonium dostal. Také jsem totiž měl kdysi s hudbou co dočinění… (Konri)

Júri on Ice (Trailer)

Když jsem byl mladší, vrchol anime pro mě znamenal jakýkoli akční seriál, který se nachomýtl na Jetixu. Asi by mě nikdy v životě nenapadlo, že mými nejočekávanějšími seriály se jednou stanou animované příběhy o školním orchestru a krasobruslařích. Nicméně dnes vás chci nalákat právě na druhý z nich, které nese název Júri on Ice. Ten má totiž na starosti režisérka Sajo Jamamoto, která se vyznamenala nejen seriály Mičiko to Haččin a Mine Fudžiko to Iu Onna, ale můžete ji znát i jako režisérku animace k různým vizuálně zajímavým openingům (např. Psycho Pass OP1) nebo endingů (Šingeki no Kjodžin ED1). I její dva seriály vypadají velmi kvalitně, takže se zdá, že je to žena schopná vytáhnout ze svých animátorů to nejlepší. Režírovala také krátký klip Endless Night, který vypráví o krasobruslaři a mohl by alespoň z části ukázat, co přibližně od Júri on Ice čekat. Protože i kdyby to bylo příběhově nezajímavé, bude to jistě velmi příjemné na pohled i na poslech. (Meon1845)

Sangatsu no Lion (Trailer)

Mám pocit, že v posledním roce je tolik titulů, které bych rád viděl, že nemám nikdy v životě šanci mrknout alespoň na polovinu z nich. Což o to, i tahle sezóna nabídne zcela jistě další cool sportovku All Out!!, pokračování podařeného Ajina, fenomenálního Haikyuu!!, zábavného Bungou Stray Dogs nebo očekávaný samurajský Drifters. Ale na vrcholu všeho se tyčí relativně skromná feel-good dramedy od autorky Hachimitsu to Clover (Med a čtyřlístek), které zkrátka od prvního shlédnutí miluji. Mé srdíčko tak nemůže jinak, než vyhlížet její nový zanimovaný počin s obrovským hajpem a doufat, že se to podaří minimálně na jedničku s hvězdičkou. Z ukázek můžu už teď říct, že animačně jsem více než spokojen a brnká to přesně na tu správnou melancholickou strunu. Do toho si připočítejte zkušený tým, výborné ohlasy na mangu a je zřejmé, proč je Sangatsu mou jedničkou. (Toren)

A to bude od nás tentokrát vše... teď už se jen těšíme na vaše názory a výběry, tak šup s tím do komentů!

Datum:
8. 10. 2016, 13:38
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele JacobNeo

| 9. 10. 2016, 23:45 | Autor: JacobNeo

AllOut a Drifters se mi zalíbili nejvíc avšak Yuri On Ice nevypadá špatně :D #noHomo