VÝBĚR NEJOČEKÁVANĚJŠÍCH TITULŮ PRO LETNÍ SEZÓNU 2016

Náš tým seskládal nejočekávanější anime nadcházející sezóny!

Tak jako minulou zimu a na jaře letošního roku, i nyní se musíme podívat na novou sezónu, která má plno zajímavých titulů. Náš tým si tak vzal nelehký úkol a každý si vybral jedno jediné anime, na které se skutečně těší. No, takže už žádné zdržování a šup na to!

91 Days (Trailer)

Ako je aj z traileru vidieť, jedná sa pravdepodobne o anime pre dospelejšie publikum. O mafiánsku drámu z obdobia prohibície, čiže obdobia kedy sa mafiánskemu povolaniu pomerne darilo. Pre fanúšikov podobne ladenej, no nedokončenej Gangsty, ktorá sa pokračovania pravdepodobne ani nedočká, je to aspoň aká taká satisfakcia. Budeme sledovať príbeh dvoch pánov, Avilia a Nera, odohrávajúci sa v meste Lawless. Avilio prichádza do Lawless za účelom pomstiť sa za vyvraždenie jeho rodiny. Na druhej strane Nero je budúci mafiánsky boss rodiny, ktorá má tento masaker na svedomí. Ako sa za 91 dní vyvinie vzťah Avilia a Nera? Dočká sa Avilio pomsty alebo dôjde ku zmiereniu medzi nimi? O animáciu sa postará štúdio Shuka (Durarara!!x2), réžiu má na starosti Hiro Kaburaki (Hoozuki no Reitetsu, Kimi no Todoke) a scenár Taku Kishimoto (Boku dake ga Inai Machi, Joker Game). Verím, že sa dočkáme po dlhom čase výnimočného anime bez predlohy. (Luky P)

Orange (Trailer)

Doufám, že letošní sezónu ovládne Berserk. Na pokračování příběhu šermíře s obřím mečem v animovaném provedení čekáme už necelé dvě desetiletí. Ale právě to ve mně vyvolává jistou pochybnost: nejsem pouze zaslepen navrácením tohoto kultu a na kvalitní stránku věci se nikterak neohlížím. A jelikož jsem tedy k nadcházejícím osudům černého rytíře značně skeptický, favorita jsem našel někde jinde. Byl jsem očarován romantickou slaďárnou Orange. Co na tom, že jsem nečetl mangu a možná o příběhové lince vím nejméně z celého AM týmu. Trailery odvádějí obrovský kus práce, ale hlavně z jakéhokoliv plakátu číší ten feel good pocit, co mi kouzlí úsměv na tváři. Krásné scenérie, příjemná atmosféra. Bude to naivní a pohádkové… a přesně to od toho očekávám. (Konri)

Se seriály obsahující cestování časem se poslední dobou nějak roztrhl pytel. Minulou sezónu jsme měli Re:Zero, příští by mělo být Tóken Ranbu. Ale tentokrát to bude trochu jiné - hlavní hrdinka Orange totiž obdrží dopis od svého budoucího já s vágní zprávou týkající se nového spolužáka. Manga je velmi dobře hodnocená a číslo prodaných kusů ji umístilo na žebříček 30 nejprodávanějších kusů posledního půl roku. A protože se jedná už o dílo ukončené a přesto hodnocení mangy nespadlo, ba se dokonce zvýšilo, mohli bychom se vyhnout fiasku ve stylu Boku Dake ga Inai Mači. Orange je můj favorit na anime sezóny. (Meon1845)

Handa-Kun (Trailer)

Ono je toho vážně spoustu, na co se toho tuto sezónu těším (i když se pravděpodobně zadrhnu u první epizody, vždyť to znáte), nicméně je tu jedno anime, na které se těším o maličko víc než na ostatní... A to na Handa-kun, což je prequel k příjemnému slice-of-life skvostu Barakamon. Já osobně jsem obrovský fanoušek původní série a tohle si prostě nemohu nechat ujít. Snad každý by chtěl vědět, co se dělo před událostmi Barakamona, kdy naše hlavní postava teprve rostla do toho úžasného kaligrafa, kterého známe z původní série. Handa se nám totiž vrátí do doby, kdy ještě zasedával ve školní lavici. Teda ne, že by v té době byl ještě úplný kaligraf amatér, ba naopak - byl velmi dobrý a lidé ho obdivovali, ale to on bral spíše jako opruz a chtěl žít svůj poklidný život. Takže můžeme jedině doufat, že to studio Diomedea nezkoní a naservíruje nám alespoň tak příjemné pokoukání, jako je Barakamon od studia Kinema Citrus. (Teh Joke)

Berserk (Trailer)

BERSERK! V skutočnosti to bolo pre mňa to najočakávanejšie, ale vzhľadom na to, že článok vydávame o niečo neskôr ako bolo v pláne, a ja som už videl prvý diel, tak už nie. Momentálne sa nachádza v mojom „nejočakávanější“ mafiánka 91 Days. Najskôr kvôli skvelému vizuálu, ktorý srší atmosférou, u ktorej verím, že ma dostane! Popravde dráma ani nie je nejako môj šálok rannej kávy, ale tak to nebolo ani u Joker Game a ten sa mi tiež páčil (a preto som ho stále nedopozeral). Každopádne od sezóny samotnej je to práve Guts z Berserk naháňajúci sa za pomstou. Predsa len som mangu prečítal dvakrát a hoci už viem, že anime sa vybralo inou cestou ako by fanúšikovia chceli, stále je to pozerateľné. V prípade, že to ako celok nedopadne ako si predstavujem, tak stále verím v zasmiatí sa u Mob Psycho 100. A ak sklame i ONE, potom sa moje oči nasmerujú k špeciálu Nanatsu no Taizai. U toho som ale skôr zvedavý, či sa vytasí s niečím, čo bude i trochu canon alebo vôbec. PS.: Rannú kávu nemávam, vlastne kávu nepijem vôbec. (Raijin)

Mob Psycho 100 (Trailer)

Musím říct, že letos to bylo o něco těžší. Máme tu návrat Berserka, úžasnou romanci Orange či pokračování zábavné Shokugeki no Souma. Nemluvě o jistě emotivní sportovce Battery a spousty dalších titulů. Ale jelikož jsem poslední dobou krapet unaven z těžších látek, tak jsem si vybral Mob Psycho 100, jehož autorem je ONE, který stojí za veleúspěšným One Punch-Manem. I u Moba se těším na absurdní humor, nekorektní fóry, skvělou akci, podivné charaktery a animaci, která sice nebude tak precizně krásná jako u Saitamy, nýbrž hodně divoká a šílená. Přesně tak, jak studio Bones umí. Ti mi právě s Hero Academií ukázali, že mají úctu k adaptovaným látkám a věřím, že z Moba udělají perfektní anime, u kterého se nasměju, zaskáču hajpem a ještě u toho krásně vypnu. A v letních dnech, které nás teprve čekají, člověk nepotřebuje nic jiného. Možná ještě Calippo. A osvěžující meloun. A větrák. No, zkrátka se těším. (Toren)

Datum:
4. 7. 2016, 19:25
Autor:

Komentáře

| 6. 7. 2016, 01:02 | Autor: Melly

Krom Berserka mám z letní sezóny v plánu zkusit všechno co jste psali, Orange jsem sice četla mangu, ale i tak se na to ráda podívám a myslím, že nějaký to love story k létu prostě patří. Nejvíc se těším na 91 days asi proto, že nevím co od toho čekat, snad to nezklame. A k tomu pak kouknu na pokračující série jako Shokugeki, Arslan a D.Gray-man, na kterého jsem se původně těšila nejvíc, ale 13 dílů je prostě málo, nemyslím, že se jim to množství děje podaří správně redukovat. 
Teším se pak na první dojmy :3 

| 7. 7. 2016, 14:59 | Autor: pan_liška

ten web se pěkně vyvynul 

| 8. 7. 2016, 15:29 | Autor: Marco

Ja som mangu Berserk necital co sa stalo v mange?

| 8. 7. 2016, 17:02 | Autor: Těším se na...

Já se nejvíce těším na 91 Days. Zaujalo mě to jen co jsem viděla plakát a mám ráda příběhy z mafiánského prostředí. Jsem zvědavá na pokračování D.Gray mana, snad nezklame. Dále mě zaujal zmiňovaný Mob Psycho 100 a Orange. A chtěla bych se vrhnout na nějakou novou sprotovku, zatím jsem se ještě nerozhodla jakou, výběr je docela velký. 

| 9. 7. 2016, 00:30 | Autor: Saber

Ja sa najviac teším na Tales of Zestiria pretože ufotable je proste najlepšie animačné štúdio a ako aj Fate aj tu im verím :) + hral som hru takže pekná náhoda