VÝBĚR NEJOČEKÁVANĚJŠÍCH TITULŮ PRO JARNÍ SEZÓNU 2016

Náš tým seskládal nejočekávanější anime nadcházející sezóny!

V zimě jsme začali s rubrikou, která měla velký úspěch, takže jsme si řekli, že by bylo na škodu to nezopakovat a neudělat z našeho výběru tradici. Tentokrát jsme si ale dali ještě o trochu víc záležet a dali dohromady úplně celý redaktorský tým a vybrali snad i kousky, které by vám mohly v této extrémně natřískané sezóně uniknout. Takže... hurá na to!!

Joker Game (Trailer)

Toto anime bude adaptáciou rovnomennej viacdielnej novely, ktorá sa odohráva tesne pred začatím druhej svetovej vojny. Je to príbeh o fiktívnej špiónskej organizácii pod vedením podplukovníka Yuukiho. Princípy tejto agentúry sú ale založené na protijaponskej filozofii armády tej doby. Jej členovia sa majú riadiť heslom "Nezabi, nenechaj sa zabiť, nenechaj sa chytiť.", čo je tak trochu v rozpore s doktrínou japonskej armády za druhej svetovej vojny (kamikaze, kaiten). Veľmi zaujímavé môže byť vykreslenie práve časti hesla "nezabi", keďže sa jedná o seinen. Animáciu má na starosti štúdio Production I.G čiže kvalita, by mala byť zaručená. Mínusom môže byť nie až tak skúsený režisér. Toto anime by som označil ako raritné (historický, špionážny seinen), práve preto sa stalo mojim čiernym koňom. (Luky P)

Gyakuten Saiban (Trailer)

Původně velmi populární hra na přenosné konzole o právničině, nyní animovaný seriál. Tituly tvořené na základě her obvykle skončí jako propadák, nicméně žánr tohoto kousku je vskutku ideální a dokonce i originální pro animovanou televizní sérii. Kdo by nechtěl vidět, jak hlavní hrdina bojuje za svého klienta, aby mohl dokázat, že není vinen a nakonec v soudní síni zakřičí „Námitka!“ a slovně s druhým právníkem vytře podlahu, i když má minimum důkazů? Ovšem sledovat přes desítku epizod, které by se odehrávaly jen v soudní síni a zabíjením času hledáním důkazů, by byla nuda a tak v sérii bude panovat i prvek komedie. Anime vás tak bude držet v napětí s vážným výrazem a po tom všem se ještě i zasmějete. Gyakuten Saiban od studia A-1 Pictures by tak spoustě lidem mohlo jistým způsobem nahradit americký seriál Suits a určitě by mělo zabavit. (Teh Joke)

Magi: Sinbad no Bouken (Trailer)

Nevravím, že zimná sezóna bola zlá, ale jednoducho tam nebolo nič, čo by spadalo do môjho štýlu. Jediný Ajin, ktorý by si zaslúžil môj záujem na ongoingu, diel čo týždeň, ma odradil 3D animáciou. Každopádne tá jarná, tá jarná mi dáva veľa možností. Boku netreba veľmi rozoberať, ešte som síce nečítal Torenov príspevok, som si ale istý, že o Boku napíše dostatočne sám. Preto prejdem k mojej TOP 2 a tou je Sinbad zo série Magi. Sinbad je jedna z naj postáv v sérii, a to nie len u mňa. Vďaka tomu si zaslúžil i spin-off, u ktorého čítam i mangu. Nebojím sa povedať, že séria, z ktorej utiekol, je o level nižšie ako tá jeho. Sinbadove dobrodružstvá, schopnosti, vzostup a vlastne všetko okolo neho ma zaujíma oveľa viac ako všetko okolo Aladina s Alibabom. Svoju vlastnú sériu si určite zaslúžil a ja u nej chýbať nebudem! (Raijin)

Sakamoto desu ga (Trailer)

Pokud bych měl „Sakamoto desu ga“ popsat jedním slovním spojením, bylo by to „One Punch Man komedií ze střední školy.“ Vypráví totiž o mladíkovi, který je ve všem naprosto dokonalý. Žádný úkol pro něj není nemožný a splní jej rychleji, než byste považovali za možné. Původní manga je plná šílených situací, do kterých Sakamoto dostává své spolužáky tím, jak jeho dokonalost ovlivňuje svět kolem něj. Pokud jste fanoušky střelených komedií jako Sekko Boys z minulé sezóny, Sakamoto vám dá vše, po čem byste mohli toužit. Manga sice má jednoduchou premisu, ale umí s ní mistrovsky zacházet. A pokud se nic nepokazí v anime adaptaci, mohlo by to dopadnout jako jedno z nejvtipnějších anime sezóny. (Meon1845)

Bungou Stray Dogs (Trailer)

I přestože se studio Bones letos na jaře vytasí s adaptací populární a ze strany AMzone oblíbené mangy Boku no Hero Academia, rozhodli se nás nešetřit po všech žánrových směrech. Tentokrát se ale ze světa superhrdinů přesuneme do zkorumpovaného města, skrz na skrz prolezlého kriminální spodinou, na které si už netroufá ani policie, či armáda. V tomto okamžiku na scénu nastupuje detektivní kancelář v čele s Dazaiem Osamu, jejíž členové nejenže oplývají nadpřirozenými schopnostmi, ale nezdráhají se ani čelit nebezpečí. Tvůrci slibují mysteriózní seinen, který by měl být podle informací obdobný, jako ku příkladu Gangsta z minulé letní sezóny. Jak moc ale skutečně svých slibů dostojí se budeme moci přesvědčit až od 7. dubna. (Scars)

Koutetsujou no Kabaneri (Trailer)

Studio Wit dokázalo s Shingeki no Kyojin udělat díru do světa a proto toto jaro vkládám největší naděje do jejich dalšího počinu. Akční temné drama ve steampunkovém prostředí vypadá v trailerech dravě a energicky. Doplňující soundtrack hrající v upoutávkách ovšem vyhodil celkový dojem na ještě vyšší úroveň. Hudba je zásadní prvek k vytvoření jakýchkoliv emočních či akčních scén a tady jsem byl pouhou ukázkou nadmíru potěšen. Do karet samozřejmě hraje zkušený tým v produkci: režisér Zápisníku smrti, scénárista Code Geass, skladatel FMA: Brotherhood, dokonce nebude chybět ani dabér Erena Yeagera! Nemusel by se ani opakovat příběhový syndrom Owari no Seraph (ostatně i samotného Shingeki), jelikož anime má originální námět a tím pádem se scénář nemusí upínat k manze nebo jiným předlohám. Nepůsobí to na mě vyčpěle ani ohraně. Naopak si myslím, že to dost žánrově vystupuje z řady a takto podobně temný a krvavý kousek byste mohli srovnávat jen s pokračováním Terra Formars. Že je to pro vás pouhá kopírka titánů? Pro mě krásně zpříjemněné čekání na další sérii masožravých obrů, ne-li ještě očekávanější pecka. (Konri)

Boku no Hero Academia (Trailer)

Tak... co ode mě čekat jiného, že ano? O Boku Hero si můžete přečíst i delší preview a všichni, co sledují AMzone pravidelně, tuší, že to je titul, na který se těšíme ve směs úplně všichni a jen doufáme, že studio Bones stojící například za FMA nepodělá tuhle naprosto úžasnou superhrdinskou story o klukovi, který se chce stát úžasným hrdinou. Je to plný zábavně napsaných postav, skvělého přístupu k shounenovské látce, půjčuje si to všechny dobré atributy z ostatních sérií ale zároveň si je přetváří k obrazu svému a také má tahle série naprostý styl, svěžest a kupu zajímavých nápadů. Souboje jsou promyšlené, dialogy uvěřitelné a postavy mají takový kotel emocí, že s nimi budete cítit od samého začátku. Manga samotná pak má pro mě osobně hrozně sexy kresbu a její přetvoření do anime série vypadá prostě lahodně. Jo, bude to pecka. A bude to velký! Fakt, že jo! (Toren)

No a to je tedy vše. Nezbylo místo na hojně očekávanou další sérii Jojo's Bizarre Adventure, další sérii Terra Formars či Kiznaiver, ale vše se prostě vejít nemůže. Teď už se jen těšíme na vaše výběry, která napíšete do diskuze. Šup do toho!

Datum:
29. 3. 2016, 13:10
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele Bednaa

| 29. 3. 2016, 17:49 | Autor: Bednaa

Spousta titulů vypadá fakt dobře, určitě budu koukat na Bungou Stray Dogs, ale stejně nejvíc převládá #bokuhajp

Obrázek uživatele Bohy97

| 29. 3. 2016, 21:11 | Autor: Bohy97

Sezóna opravdu hodně nabitá, ale za mě jednoznačně Boku no Hero FUCKING Academia! Samozřejmě díky vašemu doporučení a překladu mangy, jen tak dál hoši ;) Pak dám určitě šanci Kabaneri, přece jenom na mě z toho dýchá atmosféra Shingeki, což nemusí být vůbec špatně. Na zbytek si počkám podle ohlasů :)

| 31. 3. 2016, 16:23 | Autor: Virty

Boku to je jistota, to určitě pojedu ongoing. Sindbada určitě taky budu koukat, viděl jsem pár OVA a bylo to lepší původní Magi. Kabaneri vyzkouším, ale mám strach že to bude jenom kopírovat Shingeki a nepřinese to nic nového. Ještě vypadá dobře Sakamoto, od kterého nevím co čekat. A z mého seznamu seznamu se ještě těším na Kiznaiver, druhou sérku Ushio to Tora a chci začít s Terra Formars.

Obrázek uživatele Turza

| 1. 4. 2016, 13:39 | Autor: Turza

Boku no hero academia, Kiznaiver, Kabaneri, Joker Game, Sakamoto, Mayoiga, Stray Dogs, 

Obrázek uživatele Kioshi

| 1. 4. 2016, 15:37 | Autor: Kioshi

Boku no Hero Academia bude největší pecka letoška! A taky mě ještě zaujalo Stray Dogs.