Výběr nejočekávanějších titulů pro zimní sezónu 2016

Aneb, vaše úžasné trio redaktorů pro vás sestavilo nejzajímavější tituly nadcházející sezóny!

Jako každé jiné tři měsíce, i nyní se nám přehoupla podzimní sezóna rychlostí Saitamova úderu a sotva člověk vstřebal své plnohodnotné zážitky u různorodých sérií, už se zase musí dívat do budoucna a vyhlížet žhavé novinky. A jelikož má každá sezóna vždy přehršel titulů, rozhodli jsme se každý z nás tří vybrat jen ty opravdu ty nejlepčejší (čti – nejzajímavější pro naše maličkosti). Odpusťte nám tedy ignorování rádoby harémů a béčkových fantasy kousků či druhořadé školní komedie s lolitkami. Jsme velcí kluci a proto máme zcela jiné preference! Heh. Jde se na to!

1. Ajin 

Ajin, kedysi človek, teraz spoločnosťou lovená bytosť, ktorá nemôže zomrieť. Krvavá séria, ktorá si na nič nehraje a skvelo v nej funguje spoznávanie sveta a schopností postáv. Záporák, ktorý je zvrátený, ale zároveň badass. Tento rok výjde 13 dielná anime adaptácia od Polygon Pictures, ktoré pracovalo aj na filmoch tejto série. Dabéri postáv sú priam jedinečne vybraní. Light zo Zápisníku smrti v úlohe hlavnej postavy a Jiraiya z Naruta si zadabuje záporáka. Objavia sa ale aj dabéri z Code Geass a Jojovho bizarného dobrodrúžstva! Jediné, čoho sa treba báť, je, že štúdio sa zameriava na 3D a po pozretí trailerov ku filmom sa mi zdá, že štúdio šetrí aj na snímkoch. Môžeme len dúfať, že sa to ale i tak podarí.(Raijin)

2. Prince of Stride: Alternative

Sportovka od studia Madhouse? Tohle spojení samo o sobě zavání velkou dávkou kvality a přihrává utvrzení, že pokud nic jiného, alespoň se na to bude perfektně koukat. Nicméně je důležité říct, že sportovek je sice poslední dobou skutečně hodně, ovšem čistě behací záležitost a ještě k tomu s prvky parkouru? To už je úplně jiná písnička. Hlavní hrdinové také nevypadají vůbec špatně, první reakce jsou nadšené a navíc i v tomto městském sportu bude důležitá kooperace a pakt přátelství, čili o emoční stránku věci bychom se bát neměli... Jediné, co by této sérii, která má mít údajně 12 epizod, mohlo zlomit kotník (heh), je skutečnost, že dílo nevychází z manga předlohy, ale poměrně populární běžecké hry. Já ale pevně věřím, že tvůrci neusnou na vavřínech a naservírují nám adrenalinovou pecku plnou šťavnatých situací a pohodového příběhu. Kdo by mohl odolat? (Toren)

3. Hai to gensou no Grimgar/Grimgar of Fantasy and Ash 

Videohry. Fantasy. Dohromady to dává něco, co posledních pár let hýbe zeměkoulí. Prvně Sword Art Online, pak Log Horizon a jiné... Tedy není divu, že vznikají další. Zkrátka půjde o  „středověké“ fantasy, ve kterém se náhodou vzbudí skupinka normálních školáků, kteří zapomněli úplně vše. Ti ovšem neumí v novém světě vůbec nic a proto jim nezbývá nic jiného, než se naučit bojovat. Ač to zní velmi genericky a může působit ohraně, klasické zápletky a boje o život proti různým mýtickým bytostem vždy dokážou vtáhnout do děje, který je doprovázen plynulou a krásnou malovanou animací od A-1 Pictures. Takže kdyby vás příběh zklamal, tak minimálně audiovizuální zpracování prostředí by vás mohlo donutit sedět u obrazovek a slintat. (Teh Joke)

4. Ansatsu Kyoushitsu 2 / Assassination Classroom 2 

Je to skoro jako příběh z pohádky, jen posuďte sami: Chlapec, který měl dobrý vkus na mangy a dílo, které mu už na první pohled vůbec nevonělo. To jej ale nezastavilo a neustále se chlapce pokoušelo přesvědčit, že je kvalitní sérií a zaslouží si jeho pozornost. Chlapec se jej pokoušel číst, hned několikrát... ovšem stále s negativním postojem. A tak zbývala tomuhle dílu jediná šance. Získat si chlapce díky anime adaptaci. Nastalo období temna, nervy drásajícího očekávání a nečekaného rozuzlení. Chlapec si sypal popel na hlavu, neboť první sérii o mimozemském učiteli a třídě zabijáků slupl jak malinu, neskutečně se zamiloval a okamžitě toužil po přídavku. A ten konečně přišel! Koro-sensei se vrací v plné parádě a spolu s ním i všichni jeho studenti a vedlejší postavy. Přidá se na humoru, přidá se na akci, přidá se informací ohledně tajuplného původu a také se série ponoří do větší temnoty. Blížících 25 epizod druhé série tak slibuje přesně to stejné, co ta první, ale v bombastičtějším duchu, takže snad ani nemůže zklamat! (Toren)

5. Černý kůň sezóny: Boku dake ga inaimachi / Erased 

A-1 Pictures má za sebou velmi plodné období a po všech těch Kiritovských hitech plný Natsuových plamenů, Sindibádových dobrodružství či Sedmeru Hříšnících se mimo jiné v této sezóně pustilo do adaptace nadpřirozeno-psychologického seinenu Erased, který láká už na první pohled samotným příběhem: Satoru Fujinuma má 29 let a zrovna nedávno skončil ve své práci, kde se živil jako autor mangy. Satoru má však velmi zvláštní dar. V určitých chvílích se mu náhle stává, že se vrací v čase a tyto skoky jsou zpravidla pokaždé spojeny s nějakou významnou událostí nebo katastrofou, kterou má Satoru možnost ovlivnit a zvrátit. Vše na konec vyvrcholí okamžikem, kdy se Satoru jednoho dne vrátí domů a nalezne svou matku mrtvou, a aby toho nebylo málo, stává se hlavním podezřelým z její vraždy. V momentě nejvyšší nouze se Satoru opět nečekaně přenese v čase. Je rok 1988 a Satoru je mladý chlapec. Do únosu jeho spolužačky Kayo Hinazuki (kterou v minulosti nedokázal zachránit a hlavním podezřelým byl Satorův nejbližší přítel) zbývá měsíc...
Už takhle samostatně to zní jako naprosto perfektní záležitost, ve které nebude nouze o příběhovou hloubku, emoční ohňostroje a neskutečně tíživou atmosféru a napjetí. Sázím všechno na fakt, že tohle sice nebude nejsledovanější novinka, ale zdaleka ta nejoriginálěnější – a dost možná i nejkvalitnější. (Všichni)

Tak... a to by bylo z našeho výběru vše. Určitě nám dejte vědět, co si o daných titulech myslíte a sami se pochlubte, na jakou novinku sázíte naopak vy. 

Datum:
11. 1. 2016, 22:12
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele AisuSayuri

| 11. 1. 2016, 23:53 | Autor: AisuSayuri

Budiž odpuštěno. :D Harémy ani lolitky nejsou pro mě, takže určitě o nic nepřicházím. I když jsou chvíle, kdy mám náladu na něco, u čeho můžu vypnout. Ajin a především Erased vypadají zajímavě. Chtěla bych se na ně určitě podívat. "Hrátky" s časem mě zajímají, a už jenom tím, že čtu nadpřirozeno-psychologický seinen, se probouzí má zvědavost. Otázkou však je, kdy na ně budu mít čas, a kdy přijdou na řadu. Nejspíš někdy v roce 2030. :D Mnoho anime mám rozkoukaných, další plánuji a ještě musím dokoukat Vikingy. Chtěla bych se dočkat dne, kdy by na mém seznamu bylo jen pár anime. Sportovku asi vynechám. Sice vypadá také zajímavě, ale nejdříve musím dohnat staré resty (Haikyuu, Kuroko no Baske III., Yowamushi pedal...). Jinak mě toho ze zimní sezóny moc nezaujalo. Více se těším na jarní sezónu. Možná se podívám na anime Durarara!!×2 Ketsu, ale to jenom proto, že jsem viděla předchozí série. A pokud budu mít náladu na sci-fi, tak dám šanci i Dimension W. 

Obrázek uživatele Stanik29

| 12. 1. 2016, 02:51 | Autor: Stanik29

ZapomnělI jste na anime FAIRY TAIL ZERO,  který vyšel 9.1.2016
Je to příběh o vzniku magického cechu zvaného Fairy Tail, hlavní 2 postavy jsou Mavis Vermilion a její kamarádka a dcera mistra cechu kde dělá služku, tak to je Zero

Obrázek uživatele Raijin

| 12. 1. 2016, 07:55 | Autor: Raijin

Je to vyber toho najzaumivejsieho podla nas. A fairy tail pre nas zaujimavy nie je.

---

A jelikož má každá sezóna vždy přehršel titulů, rozhodli jsme se každý z nás tří vybrat jen ty opravdu ty nejlepčejší (čti – nejzajímavější pro naše maličkosti). Odpusťte nám tedy ignorování rádoby harémů a béčkových fantasy kousků či druhořadé školní komedie s lolitkami. Jsme velcí kluci a proto máme zcela jiné preference! 

Obrázek uživatele Scars

| 12. 1. 2016, 08:18 | Autor: Scars

Prince of Stride: Alternative po první díle vypadá zajímavě, ale nicméně mě to nenadchlo zatím tolik, jak bych čekala a to si myslím, že jsem ke sportovkám více než shovívavá. Každopádně co mě překvapilo, byl první díl Erased a už hodně se těším na další! :)) Na Grimgar of Fantasy and Ash se zatím budu chystat a Ajina omrknu hned, jak se dozvím, že je na netu dostupný! U Assassination Classroom jsem zatím neviděla ani první řadu, takže to prozatím nechávám plavat. Pěkný výběr!

Obrázek uživatele Lakash

| 12. 1. 2016, 14:05 | Autor: Lakash

Nic moc mě nezaujalo, snad jen ten Erased. Grimgar by mohl být fajn, ale bojím se toho, že bych viděl něco už po x-té jen kvůli tomu, že to je v kavilitním audiovizuálu - to bych mohl koukat na Fairy Tail. BTW k webu - ta červená u komentáře Raijina bije hrozně do očí, nebyla by střízlivější červená ,,zhaslého loga" (loga vpravo nahoře když na něj nenajedete myšítkem) lepší? 

Obrázek uživatele Matym

| 13. 1. 2016, 12:35 | Autor: Matym

Ten Grimgar je jiný než Sao i Log Horizon, má to o dost zajímavější zápletku a hrdinové nejsou OP, naopak jsou to úplné nuly které se musí někam dopracovat (zatím jim dělá problém zabít v 6 jednoho goblina) soustředí se to hodně na útrapy v tom světě a bude to i temnější, tohle jsem se teda alespoň dočetl a 1. epizoda tomu celkem odpovídá...bohužel je tam zatím dost fan servisu a vztahy tam asi taky budou, tak uvidíme. 1. epizoda byla dobrá.

| 12. 1. 2016, 21:29 | Autor: Virty

No o Ajinovi jsem už slyšel a těším se na něj nejvíc, k tomu grimgaru no myslím, že už je to trochu ohrané, každou sezonu vychází něco takového, takže tomuhle asi šanci nedám. Erased mě velmi zaujalo takže pokud mě náhodou Ajin sklame tak sázím na tohle :D jinak super článek a nebylo by to ono kdyby si Toren zase nepochválil Madhouse :D

| 12. 1. 2016, 21:36 | Autor: Kyubas

libi se mi vaš vyběr 
a umite dokonale hypovat lidi 
dekuji :D 

Obrázek uživatele Matym

| 13. 1. 2016, 11:59 | Autor: Matym

1) Dimension W- Hodně dobrá 1. epizoda, vypadá to na akční nářez po bokudake můj favorit sezóny. Nevím jak se to bude vyvíjet mangu jsem nečetl, ale zatím pecka, a ten opening.....Orgasmus...:D
2) Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu- zatím skvělé slice of life, jen pro dospělejší diváky pro někoho to může být nuda, ale je to hodně kvalitní.
3) Divine Gate- takový klasický shonen, ale já si zatím 1. epizodu hodně užil, uvidíme jak se to bude vyvíjet 
4) Durarara!! S2-...někdo to zmínit musel :D
5) Snow white with red hair s2- Já nejsem úplně fanda romance, ale tohle je prý kvalitní takže to sem hodím spíše pro dívky.
Myslím že když shlédnete tuhle desítku tak o nic z letošní sezóny nepřijdete :) :D

| 13. 1. 2016, 19:52 | Autor: Mareep-chan

stojí za zmínku Durarara!!x2 Ketsu! Poslední část druhé série tohoto úžasného anime. No,věřte,že konec bude síla...