City Hunter / Anime

Přehnaná akce. Skvělý humor. Kvalitně napsané charaktery. City Hunter.

Za dobu fungování našeho webu se zde nasbíralo solidní číslo recenzí ať už anime, mangy či dokonce nějakého toho webtoonu, ale mezi tím vším jsme nahlédli pod pokličku jen těm novějším kouskům. Proto jsem se rozhodl sáhnout po nějakém tom starším kousku a zkusit napsat svou úplně první recenzi. A ač je to neuvěřitelné, skutečně jsem něco zhlédnul celé. City Hunter.

City Hunter, neboli „městský lovec“. To je jméno, které zná každý, a říká si tak člověk jménem Rjó Saeba, právě kolem kterého se točí celý příběh. Rjó ale není žádný obyčejný lovec. Je totiž nepochybně nejlepší soukromý detektiv/bodyguard v Japonsku, nebo dokonce i na světě. Ale kromě toho je taky definitivně největší perverzák na Mléčné dráze.

A jak si na pomoc zavolat City Huntera? To je jednoduché - zajdete si na nádraží v Šindžuku, na tabuli napíšete „XYZ“ s prosbou o pomoc, a městský lovec je k vaším službám. Ovšem, tohle neplatí pro všechny... Tento lovec totiž přijímá nabídky jen od nádherných slečen, pro které je ochoten udělat vše jen proto, aby mohl okusit jejich těla. Ale bohužel z toho nikdy nic není. To nicméně nemění fakt, že Rjó je frajer. Dokáže totiž s dokonalou přesností ve vysoké rychlosti trefit svůj cíl několikrát do stejného místa, prostřelit kulku mezi vagóny rychle jedoucího metra, z několikametrové vzdálenosti se vyhnout výstřelu z brokovnice a taky třikrát dokonale trefit odjištěný granát letící vzduchem tak, aby odletěl balkónem a nikoho nezranil. A to je teprve jedna tisícina z dovedností City Huntera. Přesně na tomto stojí a padá City Hunter. Jde totiž o špičkovou kombinaci krapet přestřelené akce a humoru.

To však ale neznamená, že si Rjó okamžitě poradí s každou situací. Každá epizoda má nespočet zvratů a ne vždy stačí, aby Rjó něco rozstřílel svým věrným .357 Magnumem. Občas se dostane do situace, kdy jen musí svého protivníka chytře obelstít, a někdy prostě jen někoho hlídá. Důležité je také podotknout, že Rjó svoje mise neplní sám. V každém díle se taktéž objeví jeho partnerka/asistentka, Kaori Makimura, která mu pomáhá s těmi jednoduššími úkony. Ale nebojte, taky si občas z něčeho vystřelí. Třeba z bazuky. A taky občas praští Rjóa sto tunovým kladivem kvůli jeho perverznosti. Kromě ní se ale postupně objeví mnohem více spojenců a přátel, kteří se jednou za čas v nějaké epizodě objeví a pomůžou Rjóovi svými dovednostmi, protože ačkoliv je Rjó špička se zbraněmi a taky je dost bystrý, tak není schopen úplně všeho. Navíc tyto postavy nejsou do příběhu zapojeny jen tak, vždy je tam nějaký důvod, proč se objeví zrovna tahle nebo tamta postava. Díky těmto náhodným setkáním si postavy navzájem upevňují vztahy a k tomu samotnému příběhu dodávají jistou dynamiku.

Pokud ale hledáte komplexní příběh, čeká vás zklamání. City Hunter je, až na pár výjimek, čistě epizodní záležitost. To ale možná není ani tak na škodu, neboť se díky tomu nic neprotahuje a po zhlédnutí jedné epizody můžete s klidným srdcem jít spát, protože o nic nepřijdete. Zároveň každá epizoda představí novou klientku a s tím i nový případ a věřte tomu nebo ne, každá postava i případ jsou originální. Nikdy při sledování nebudete mít pocit, že se díváte dvakrát na to stejné. Na druhou stranu, pokud se zrovna dostanete k mini-arcu, který je povětšinou na dvě až tři epizody, pak si pište, že dostanete pořádnou nálož charakterního vývoje, kvalitnějšího příběhu a ještě lepší akce. Zkrátka to, co má, funguje na jedničku.

Studio Sunrise, které stojí za známými značkami jako jsou Gintama, Code Geass či Cowboy Bebop, odvedlo po audiovizuální stránce skvělou práci. Animace je místy statická, nicméně to se dá čekat od anime z osmdesátých let, ale funguje dokonale ve vykreslování původní skoro realistické kresby autora a krásně ladí s typickým feelingem Japonska osmdesátých let. Navíc se rozhodně nešetřilo pestrými barvami a všechno je zářivé, což animaci navozuje takovou až veselou náladu. Hudební podkres je chytlavý a velmi kvalitně vyprodukovaný, i když z mého vypozorování není příliš rozmanitý, ale ujišťuji vás, že jakmile začne hrát hudba, budete na okrajích svých židlí. Největší highlight je ale první opening, který mi v hlavě bude znít ještě dlouhou dobu, a když se ke konci epizody začne rozeznívat melodie písně z endingu, tak ve vás vysrší pocit radosti a spokojenosti. City pop je zkrátka chytlavý.

City Hunter je klasika, o které spousta lidí ani neví, že existuje. Nikdo z fanoušků akce a komedie by si tento kousek nemělo nechat ujít a už vůbec ne lidi, kteří si užívají starou animaci. Navíc City Hunter působí jako slice-of-life a hlavnímu hrdinovi a jeho přátelům věříte, že to je skutečně jejich život. Pokud lze City Hunterovi něco vytknout, tak jen absenci pořádného a rozvětveného příběhu a občasná repetitivnost Rjóova perverzního humoru, ale obojí je vynahrazeno všemi pozitivy, které jsem již vyjmenoval. Přesto jde o dobře ucelený zážitek a rozhodně jde o unikátní kousek, u kterého se nikdo nebude nudit. A mimochodem, pokud jste někdy viděli City Hunter s Jackie Chanem, tak na něj zapomeňte a podívejte se na tohle. Nebudete litovat.

Hodnocení
8.0/10
Hodnocení čtenářů
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
Průměr: 5.8 (1201)
Datum:
26. 6. 2018, 12:30
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele Wise Smelly Legs

| 26. 6. 2018, 14:18 | Autor: Wise Smelly Legs

Hafo