Manga Pocket Monsters po 23 letech končí... nebo ne?

Tak tohle asi nikdo nečekal...

Člověk by si myslel, že Pokémon značka je více než stabilní a tuhle frančízu plnou roztodivných potvor nemůže nic ohrozit. Pravidelně vychází nové hry, generace, filmy, série, divadelní hry, mobilní aplikace i mangy a zdá se, že Poké-horečka jede na plný plyn. Teď však došlo k nečekanému ukončení.

V roce 1996 se publikovala v magazínu Coro Coro Comics vůbec první kapitola mangy Pocket Monsters, od autora Kousaku Anakuboua, kde se čtenáři prvně setkali s Redem a jeho společnicí Clefairy, jenž uměla mluvit lidskou řečí. Manga měnila s každou generací tvůrčí tým, příběh a obsazení, ale bez větších problémů vycházela až do dnešních dní, tedy neskutečných 23 let. Ovšem nejnovější číslo zmíněného magazínu přišlo s oznámením, že v listopadovém čísle se čtenáři dočkají poslední kapitoly. Zpráva je šokující hlavně kvůli tomu, že se dopředu o ukončení nemluvilo a samotný konec přišel jako blesk z čistého nebe. Tak uvidíme, jestli se časem dočkáme nějakého odůvodnění, přeci jen, by si to série jako taková zasloužila.

AKTUALIZACE 15.10
Tak nakonec to tak horké nebude. Ukázalo se, že v listopadovém čísle se objeví i první kapitola nové mangy, která opět ponese název Pocket Monsters. Takže zřejmě půjde o nějaký restart či přečíslování.

Datum:
14. 10. 2019, 22:30
Autor: