Dvě manga stálice končí

Čtenáři se brzy rozloučí s dvojicí příběhů...

Svět anime a mangy není jen o oznamování nových sérií a úspěchů, ale taky o ukončování a loučení. Někdy to bolí o to víc, neb je zřejmé, že manga musela skončit předčasně a finále tak nemá potřebný čas k vyřešení všech příběhových linek. Fanoušci se však tentokrát nemusí bát...

Fantasy Übel Blatt vycházelo již od roku 2004 v magazínu Young Gangan a za svou éru si přišlo na krásných 22 svazků a jeden manga spin-off. Příběh mladého poločlověka Koizella se ukončí 25. března v posledné kapitole, což potvrdil samotný autor série - Etorouji Shiono. Nejde o překvapení, neboť konec byl oznámen před několika měsíci.

Druhá manga sice neměla tak dlouhou životnost, ale přesto si vysloužila solidní postavení. Jedná se o vedlejší příběh Attack on Titan s podtitulem Before the Fall. Jak název napovídá, šlo o prequel, jenž nás zavedl dlouhé roky před hlavní děj, který všichni známe. Autoři Ryo Suzukaze a Satoshi Shiki ukončí titánské dobrodružství 26. března, což také není úplně překvapující, neboť v minulém létě se oznámil závěrečný arc. Manga vychází od roku 2013 a dostala se k 16 svazkům.

Čtete tyhle série? Jak se ke koncům stavíte?

Datum:
1. 3. 2019, 23:00
Autor: