MANGA Plus - manga čítárna pro ČR

Budoucnost je konečně tady!

Nebudeme nic zastírat. Tohle je pravděpodobně ta největší zpráva, která Evropu, lépe řečeno nás - Českou republiku, konečně posunuje kupředu k celosvětovému čtení mangy. Bylo tu několik případů a aplikací, kdy se ať už japonský gigant Shueisha či samotná americká odnož VIZ MEDIA snažila o manga aplikaci, která by dovolovala buď zadarmo, či za menší poplatky zpřístupnit mangu i jiným zemím. Ale nás vše pokaždé míjelo a neměli jsme možnost legální cestou číst naše oblíbené série. To se však dnešním dnem mění a my vstupujeme do nového světa!

Dnes, tedy 28.01.2019, se spustila aplikace MANGA plus, která už během svého prvního dne nabízí 52 sérií pro všechny země (mimo Čínu a severní Koreu, kde mají vlastní aplikaci) a tím pádem i pro naši milovanou ČR. Aplikaci si může každý z nás stáhnout zadarmo buď na Android (obchod Google Play) nebo iOS (App Store) a aplikace nevyžaduje žádné přihlašovací údaje či registrace. Zatím je během čtení a používání MANGA plus nutné, abyste byli připojeni na internet, ale to je dle nás snad až nepodstatná kaňka na kráse.

MANGA plus nabízí již zmiňovaných 52 sérií, které nejsou konečnou a Shueisha má v plánu knihovnu neustále obohacovat o další a další tituly. V současnosti máme možnost číst nejnovější kapitoly všeho, co vychází ve Weekly Shounen Jumpu (kromě Yuuna and the Haunted Hot Springs) a najde se i několik sérií z Jump+ a Jump Square. Dokonce se budou přidávat i série, které doposud neměly anglické překlady! Možná se zarazíte, že delší série (kupříkladu My Hero Academia, World Trigger či Kimetsu no Yaiba) mají v katalogu pouze prvních 6 kapitol a pak nejnovějších 6 kapitol - ale nemusíte se bát. Bylo přislíbeno, že se vše bude postupně doplňovat.

Aplikace má zatím ty nejzákladnější funkce (samotné čtení, úprava možného profilu, nastavení kvality skenů, či přidání si titulů do „oblíbených“) ale už nyní je přehledná, intuitivní a hlavně velmi plynulá. Nové kapitoly budou v anglickém překladu vycházet ve stejný den, jako japonský originál (neplést si s nelegálním MangaStreamem a dalšími, kteří díky „kradeným skenům“ mají překlad cca o 3-5 dnů dříve), a co je nejdůležitější - používáním aplikace MANGA Plus podporujete přímo japonské vydavatele a anglické oficiální distributory. A pozor! Díky reklamám v této aplikaci má nějaký profit i samotný manga tvůrce - takže pokud si vážíte jejich práce, je tu naprosto pohodlný a snadný způsob jak dotyčným poděkovat.

Závěrem dodáme, že MANGA plus má i své FB stránky, kde máte možnost vyhrát podpis kupříkladu od Eiichira Ody (One Piece), ale hlavně to bude ideální zdroj novinek a oznámení. Níže se mrkněte na prozatimní seznam, který vám aplikaci nabízí ke čtení (znovu připomínáme, že co se týče mang z WSJ, tak budou kapitoly postupně doplňovány) a nezbývá už nic jiného, než ať se o tom dozví co nejvíce lidí, ať ukážeme, že tahle aplikace a možnost čtení je něco, čeho si skutečně vážíme!

Vycházející série:

ONE PIECE
The Promised Neverland
Jujutsu Kaisen - Sorcery Fight
My Hero Academia
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Haikyu!!
Black Clover
Chainsaw Man
Hinomaru Sumo
Food Wars: Shokugeki no Sōma
Ne0;lation
I'm From Japan
Teenage Renaissance! David
BORUTO
We Never Learn
Dr. Stone
act-age
HUNTER×HUNTER (Suspended)
Hell Warden Higuma
Seraph of the End: Vampire Reign
Blue Exorcist
Platinum End
World Trigger
Dragon Ball Super
Yu-Gi-Oh! Arc-V
Terra Formars
Hell's Paradise: Jigokuraku
Summertime Render
Nano Hazard
The Sign of Abyss
Blue Flag
Abyss Rage
LAND ROCK
Soloist in A Cage
Curtain's up, I'm off
Spotless Love: This Love Cannot Be Any More Beautiful.
Dricam
Moon Land

 

Ukončené série:

NARUTO
Bakuman.
Rosario+Vampire
Nisekoi
Claymore
Tokyo Ghoul
Assassination Classroom
DEATH NOTE
DRAGON BALL
Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman Romantic Story
BLEACH
JoJo's Bizarre Adventure

Datum:
28. 1. 2019, 08:30
Autor: