Eiichiro Oda promluvil o finále One Piece

Všechno má svůj konec.

Tak se zase jednou za čas musel japonský trh hluboce nadechnout. Při rozhovoru se stanicí Fuji TV v pořadu Honma Dekka!? byl totiž autor legendární série One Piece - mangaka Eiichiro Oda dotázán moderátorem Sanmou Akashiyou na palčivou otázku. „Kdy bude konec? Jak to vidí do budoucna? Na co se těšit?“ a Oda neváhal odpověděť.

Dle jeho slov je finále blízko a manga skončí někdy po stém svazku. To samo o sobě může znamenat cokoliv. Třeba 105 ale taky klidně 130 volumek, takže jen těžko soudit, co si z tohoto výroku vzít. Tak či tak jsme ale v roce 2016 věděli, že příběh je přibližně v 65 % a tehdy to znamenalo dalších cca 9 let vydávání. Což ano, teď by klidně mohlo být těch 5-6 let, než tahle mohutná série skončí. Jen pro doplnění kontextu dodáme, že v Japonsku vyšel nedávno 91. svazek a Oda teď vydává 3 až 4 svazky ročně.

Naštěstí se rozhovor nesvezl jen na téhle poměrně vágní odpovědi a Sanmy se zeptal i na samotné finále. Zajímavostí je, že pokud by nějaký fanoušek mangy tipnul správné ukončení, Oda by neváhal a ten konec přepsal. Což zní teda dost zvláštně, vzhledem k tomu, že si stojí za tím, že má konec od prva počátku vymyšlený.

No a závěrem padl dotaz, zda je onen „One Piece“ převedená metafora „pouta přátelství“ či podobných „nakama“ hodnot. Oda s úsměvem odpověděl, že rozhodně nemáme čekat, že by se na konci celé pouti slamáci dozvěděli, že One Piece je myšlenka dobrodružství a formování přátelství. Což je jedna z častých teorií fanoušků. Dokonce dodal, že podobné vyústění fakt nemá rád a že mu to připomíná Čaroděje ze země Oz.

Takže, máte nějaké nápady co ten One Piece bude? Kdy tipujete konec? A to nejdůležitější... nepřekvapilo vás, že by Oda klidně přepsal konec jen proto, aby každého šokoval?

Datum:
11. 1. 2019, 14:30
Autor: