Dragon Ball Super: Broly je v USA rekordní

Mysleli jste si, že Dragon Ball už nemůže nikoho zajímat?

Panečku, to je ale pořádná šleha. O nejnovějším Dragon Ball snímku jsme napsali více než dost novinek, avšak tahle je dost možná ze všech nejvíce šokující. Dragon Ball Super: Broly se totiž dočkal své americké premiéry a analytici se nestačili divit. Distribuce se rozšířila do cca 1200 kin a už během úvodního otevíracího víkendu si tento anime skvost přišel na nádherných 9 miliónů a 810 tisíc dolarů. Tím porazil i kdejakou americkou premiéru (z poslední doby kupříkladu Smrtelné stroje, Robin Hood či Holmes and Watson) a co víc, během následujícíh dnů vůbec nepolevil a přidal další kupu zlaťáků.

Po šesti dnech v distribuci je Broly na nádherných 22 miliónech a má šanci se během svého limitovaného dvoutýdenního promítání vyškrábat někam ke 30 kulatým. Pro americký trh jde o jasný impuls, který jen dokazuje, že fanoušci po anime filmech prahnou a je potřeba zvýšit jejich nasazování v široké distribuci. Jen dodáme, že Broly má ze zbytku světa (včetně rodného Japonska) parádních 65 miliónů a to ještě zdaleka neskončil.

Pojďme na několik srovnání. Předchozí, tedy devatenáctý snímek ze světa Dragon Ballu s podtitulem Ressurection "F" si v USA přišel po 14 dnech na rovných 8 miliónů. Battle of Gods, tedy osmnáctný snímek této frančízy pak jen na pouhých 2 a půl miliónu. Jak jde tedy vidět - zájem roste v enormním množství a je dost pravděpodobné, že se za pár let budou anime snímky utkávat s americkou produkcí a půjde o zcela normální věc. Závěrem dodáme, že Broly je třetím nejúspěšnějším anime filmem v USA, kdy první dvě místa drží první dva Poké filmy. Ty si svého času přišly na neuvěřitelných 100 miliónů... tak kdo ví, jestli se k tomu novější snímky dopracují.

Jste rádi, že se anime projektům takhle daří? A myslíte si, že jde jen o výjimku?

Datum:
23. 1. 2019, 15:00
Autor: