Nejprodávanější manga série roku 2018

Klasický souboj o japonskou přízeň má i letos pár překvápek!

Měsíc prosinec máme rádi. A nejen kvůli Vánocům a většímu volnu! Koncem každého roku se totiž dostávají do světa čísla těch nejúspěšnějších manga sérií, které vládnou japonskému trhu. A i když jsme minulý rok žebříček vynechali, letos jsme si to nemohli nechat ujít. Pojďme se podívat na top desítku, kterou Japonsko žere.

10. Tokyo Ghoul:re - 3 267 843 prodaných kusů

V minulém roce měla série na kontě skoro o dva milióny více a uzmula páté místo, jenže letos příběh Kena Kanekiho skončil, takže je pochopitelné, že prodeje již nemají kam stoupat - proto je udržení se v TOP 10 výborný výsledek. Anime moc chvály nepobírá, ale ono to už může být úplně jedno. Prachy jsou na stole a autor si teď může s novou sérií dát na čas.

9. That Time I Got Reincarnated as a Slime - 3 460 066 prodaných kusů

No, přiznám se... že tohle fakt nechápu. Další z řad věcí, které v jednom roce získají ohromující popularitu (minule nebyla série ani v TOP 30!) a další rok po nich neštěkne ani pes. Reinkarnovaný slimák samozřejmě získal devátý flek díky anime, o kterém se bavili naprosto všichni, takže úspěch byl předem dán. Otázkou je zda se udrží v povědomí i v následujících měsících a nebo půjde o další skomírající SAO či Re:Zero...

8. The Promised Neverland - 4 246 955 prodaných kusů

Jediná série v žebříčku, která doposud nemá anime, film ani hru... a přesto se řadí mezi to nejprodávanější zboží. Za tohle by kdejaký magazín urval ruce. Neverland se tak snaží napodobit brutální úspěch značek jako AssClass či Death Note - které byly taktéž úspěšné ještě předtím, než dostaly různé adaptace. Začátkem příštího roku bude manga podpořena anime sérií, takže se očekává skok k vyšším příčkám - už teď jde však o jeden z nejpřekvapivějších úspěchů roku a jednu z největších výher magazínu WSJ. Jen připomeneme, že manga bude vycházet na jaře i u nás díky vydavatelství CREW.

7. The Seven Deadly Sins - 4 867 680 - prodaných kusů

Máme tady hodně zajímavý úkaz. Příběh o sedmičce hrdinů na sedmém místě byl totiž i v minulém roce... a co víc, dokonce si letos ještě o víc jak milión polepšil! Určitě tomu dopomohla poměrně chválená hra a druhé anime série - i tak jde ale o krásný příklad toho, že pokud si najdete fandom, dokážete ho držet i přes klesající kvalitu. Takže... dá v příštím roce sedmero hříchů hattrick a opět se umístí na sedmém místě?

6. Kingdom - 4 970 171 prodaných kusů

Letos si tahle fantastická historická řežba pohoršila. Minulý rok si totiž uzmula bronz a víc jak 6 melounů. Sérii to ale nemusí vůbec vadit. Již několikátým rokem po sobě totiž žije jen a pouze díky manze, zatímco ostatní projekty (filmy, anime, hry) se ne a ne vytvářet. V příštím roce však k oslavě deseti let dostane Kingdom hraný celovečerák, tak by to mohlo číslům opět trochu pomoci. Stále jde o nesmírně mohutný kolos, který i po více jak 50 svazcích baví milióny čtenářů. A zaslouží si každý yen!

5. Haikyuu!! - 5 030 624 prodaných kusů

Tahle sportovní zábava si drží téměř totožná čísla jak tomu bylo minulý rok, což je jistě pozitivní zpráva. Ten největší boom a hromadné nakupování všech svazků má série již za sebou, takže se nyní spoléhá jen na ty nové (cca 5 volumek za rok) a solidní fanouškovskou základnu. Materiálu na adaptování je dost, tak uvidíme, zda se kluci z volejbalu dočkají čtvrté anime série. Stopro by si to zasloužili!

4. Slam Dunk - 5 214 084 prodaných kusů

Tohle je dámy a pánové nehorázný granát. Víc jak dvacet let stará série byla už ve své době vedle Dragon Ballu monstrózním hitem a nejúspěšnější sportovkou historie japonského komiksu, ovšem letos se autor rozhodl nakreslit nové obálky, poupravit pár chyb a společně se Shueishou svůj klenot ZNOVU vydat. A vydrtilo to až na tři série všechno moderní, co současně vychází. Jestli tomuhle nelze říkat kult, tak už nevím. Potlesk!

3. Attack on Titan - 5 235 963 prodaných kusů

Titáni letos sice dostali třetí anime sérii, ale jejich největší sláva a šance na sesazení krále pominula v minulých letech. Oproti minulému roku ztratila téměř milión a důvodů může být hned několik. Většina čtenářů se shoduje, že to zkrátka už není ono... ale podobně jako u Ghúla - i Titánům to nemusí vadit. Série se blíží ke svému vyvrcholení, takže bych to v příštím roce viděl někde kolem pátého místa a pak temné sbohem. I tak jde o naprosto fenomenální úspěch.

2. My Hero Academia - 6 718 185 prodaných kusů

Oproti loňskému roku tu máme zlepšení o celý milión, což je jistě pozitivní zpráva. Letošní třetí řada a anime film sklidily ohromný úspěch, takže je zaděláno i na následující roky. Otázkou je, zda HeroAca má ještě kam růst. I přes mou nehynoucí lásku k této (teprve čtyřleté!) superhrdinské látce musím střízlivě říct, že to v příštím roce nevidím na další růst, spíš udržení těch současných čísel. Co myslíte vy?

1. One Piece - 8 113 317 prodaných kusů

Králem již neuvěřitelných jedenáct let! Zní to neuvěřitelně ale je to tak. Minulý rok měl sice víc jak 11 miliónů, ale netřeba panikařit. Zatímco rok 2017 přinesl 4 svazky, letos Oda vydal pouze tři. A to vám ten rozdíl udělá jedna dvě. Takže ano... One Piece sice pomalu ale jistě padá... přesto nejsou propady nijak alarmující a jde o historicky nejúspěšnější sérii všech dob. Teď se samozřejmě nabízí otázka - nebude příští Vánoce Luffy sesazen suprákama z Yuuei? Něco mi říká, že to bude zatraceně těsné...

Tak co na žebříček říkáte? Něco vám chybí? Něco překvapilo? Komu držíte palce?

Datum:
1. 12. 2018, 18:30
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele Martin S.

| 1. 12. 2018, 20:43 | Autor: Martin S.

Top 10 na konci roku mám ze všech novinek nejradši. Žebříček vypadá moc hezky a velmi mě potěšilo Slam Dunk, tento klenot si to zaslouží a je také vidět, ža na megahity se nezapomíná. :) One Piece je opět králem a myslím si, že si tuto pozici stále zaslouží. Velmi mě také překvapil Slime a jsem zvědav, kde bude příští rok.Díky za skvělý článek.