Shounen Jump rozjíždí tři nové série

Inu, zkoušet se to musí!

Ročně se v prestižním magazínu Weekly Shounen Jump objeví hned několik nových titulů, které bojují o přízeň čtenářů a vytouženou slávu. Málokdy se však podaří uspět. Nejnovější série, která „uspěla“, udržela se a Jump ji promuje, je akčňárna Jujutsu Kaisen. Problém je, že manga startovala už v březnu a od té doby se ne a ne podařit najít další, alespoň podobně zajímavý titul. Teď se však zdá, že magazín výjimečně ignoruje romantiky, gagovky a sportovní pokusy a místo toho chystá trojici čistokrevných akčních shounenů. A vypadají zajímavě!

Tento týden startovala první série Chainsaw Man, kterou píše a kreslí autor Tatsuki Fujimoto. To jméno máte určitě spojené s drsným seinenem Fire Punch, který Fujimoto ukončil v Jump+ letos v lednu. Autor však nelení a zkouší své štětí podruhé. Nová série se prezentuje jako temná akční fantasy, ve které bude hlavní hrdina Denji splácet svůj dluh poté, co obětoval svůj život. Dle prvního obrázku se zdá, že mu k vykoupení pomůže dvojice motorových pil - kdy minimálně jedna z nich je zřejmě živá.

Druhá série nese název ne0;lation a pracují na ní nováčci Tomohide Hirao (scénář) a Mizuki Yoda (kreslíř), jenž stojí jen za dvojicí kratších sérií a oneshotů. Právě z jedné z nich - ne0, vychází blížící se novinka. O příběhu zatím není nic známo, ale dle proma se dá usuzovat, že snad půjde o hackerský příběh.

Třetí série se objeví za 14 dní a bude se jmenovat Gokutei Higuma. Autor Natsuki Hokami publikoval dřívější koncept Higuma no Te v Jump Giga koncem roku 2017. Příběh má téměř stejného hrdinu, ale příběh by měl být upraven pro delší serializaci. Půjde o čistokrevnou vymítačskou rubačku.

Datum:
28. 11. 2018, 16:00
Autor: