Shounen Jump zrušil dvě stávající série a představil tři nové

Dvě končí, tři začínají...

Zcela jistě vám neunikla na tomto webu rubrika WSJ, ve které vám poměrně pravidelně přinášíme výcuc obsahu nejnovějších čísel magazínu Weekly Shounen Jump, včetně toho, jak se jednotlivým sériím daří. V poslední době si tento nejprestižnější magazín prochází velkým otřesem, neboť nedokáže nahradit své starší, velmi úspěšné série, zatímco ty úspěšné začínají stagnovat (Haikyuu!!, HxH, Shokugeki no Souma) a některé se blíží do svého finále (Gintama). V posledních 14 dnech přišlo na zrušení hned dvou sérií, shodou okolností šlo v obou případech o gag mangy...

Saiki Kusuo no PSI-nan je titul, který nikdy nebyl pro Jump klíčovým úspěchem, jednotlivé svazky měly prodejnost kolem 150 tisíc, což není žádná hitparáda... přesto šlo o fungující a zavedenou značku, která po celé 4 roky serializace byla velmi stabilní, měla silné a oddané čtenáře a dokonce se Saiki dočkal i dvou anime sérií a jednoho hraného filmu. Těžko říct, zda autor Shuuichi Asou chtěl Saikiho sám utnout, nebo dostal povel od samotného Jumpu, který toužil po vyšších ziscích, pravdou však je, že série sice končí, ale svět Saikoho bude ještě nějakou dobu žít. Asou totiž od 5. března pracuje na Saikiho yon-koma, což je 4-panelový komiksový strip na konci magazínu. Uvidíme jak dlouho tento projekt vydrží a k čemu vlastně slouží.

Druhá zrušená série je pak Spring Weapon Number One, která se dočkala pouhého roku serialializace, což je doba, o které se 80 % nováčků může nechat jen zdát. I přes 12 měsíců si však tahle serializace ne a ne najít větší jádro fanoušků a tak musela skončit. Poslední, sedmý svazek se objeví v prodeji někdy v květnu letošního roku. Autor Tomohiro Hasegawa ve svém posledním sloupku naznačil, že by se rád vrátil s novým projektem, tak držme palce, ať se mu zadaří o něco lépe.

Teď už ale pojďme na pozitivnější vlnu. Jump má totiž počet stránek, které musí něčím zaplnit a jelikož nějaká série skončí, musí ji nahradit něco nového. Druhé serializační kolo letošního roku představilo tři novinky, z niž první série jménem Jujutsu Kaisen láká na osvědčený exorcistický příběh plný monster, akce a přátelství. První kapitola vyšla minulý týden a prozatimní reakce jsou veskrze průměrné... ale víte jak to chodí, občas se ze slabšího startu vyklube totální Jump hit (Katekyoushi Hitman Reborn, World Trigger).

Druhá série nese název Noah's Notes a pracuje na ní Haruto Ikezawa (Mononofu). První text hlásá: „Výprava za najitím pokladu a odhalení pravdy o světě“ a dočkáme se 12. března.

Třetí novinka ZIGA je od dvojice Rokurou Sano a Kentarou Hidano a kromě data 19. března nevíme prozatím vůbec nic. Níže se podívejte na barevné preview, které umí nalákat. Těšíte se? A věříte alespoň jedné z nich na přežití?

Datum:
6. 3. 2018, 17:30
Autor:

Komentáře

| 7. 3. 2018, 21:35 | Autor: FantasyAria

Mám Saikiho ráda, čtu mangu a vviděla jsem i anime, takže je mi líto že končí, ale nové mangy vypadají zajímavě, asi nejvíc zatím ta první a poslední, ale uvidíme:) 

| 7. 3. 2018, 22:56 | Autor: Phanto

Nejzajímavější vypadá podle mě ta poslední.

Obrázek uživatele Wise Smelly Legs

| 12. 3. 2018, 23:26 | Autor: Wise Smelly Legs

To má dle mne velkou šanci oslovit masu.