Live action Fullmetal Alchemist rozšiřuje nejen obsazení

Režisér sděluje dojmy k připravovanému filmu a je odhalen i hlavní cast.

Zatímco jsme Vás v nedávném článku informovali o prvních zmínkách chystaného live action snímku Fullmetal Alchemist, režisér Fumihiko Sori tuto sobotu prozradil webové stránce Oricon svou hlubokou náklonnost k samotné předloze a řekl: „Je mým největším přáním udělat z tohoto nádherného příběhu film a nebudu přehánět, když řeknu, že žiji pro tento účel.“ Následně také dodal, že chce vytvořit snímek, jenž bude použitými technikami vyzívat samotný Hollywood. Technologie CG bude hojně využívaná a to obou typů.

 

Synopse anime série: Není možné cokoli získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát věc stejné hodnoty. To je princip rovného obchodu v alchymii… Ocelový alchymista Edward Elric a to brnění stojící vedle něj, jeho mladší bráška Alphonse, se opět vrací do pohyblivé formy. Jejich cíl se nezměnil - stále touží po kameni mudrců. Aby mohli získat zpět svá těla, o která přišli, když porušili největší tabu v alchymii; pokusili se o lidskou transmutaci v naději, že přivedou zpět svou milovanou maminku. Neúspěšně. Jedinou možností, jak získat informace o kameni, je stát se armádním psem, státním alchymistou, a to Ed rád pro svého bratra podstoupí. Na cestě za znovuzískáním jejich těl budou bratři Elricové nuceni překročit další tabu - morální i alchymistická. Jenomže po kameni pase i někdo další…

Celý příběh Fullmetal Alchemist bude oproti nejčerstvějším předchůdcům filmových adaptací, jako Rurouni Kenshin, Attack on Titan, nebo Chihayafuru, obsažen v jediném celovečerním filmu. Oproti předloze bude také hlavní hrdina Edward o celých pět let starší než se uvádí v manze. Film se začátkem července začne natáčet v Itálii a japonské premiéry se dočká v zimě roku 2017.

Plánování filmu se připravovalo již předešlé tři roky. Vzhledem k věrnosti adaptace a nově ohlášenému hlavnímu obsazení, jenž se skládá z herců japonské národnosti, režisér nezapomněl zmínit ani etnické původy postav: „Nenajdete zde scénu, která by postavy identifikovala jako Japonce.“ Sori také ujistil diváky, že budou spokojeni se způsobem, jakým bude postava Alphonse Elrica ztvárněna ve filmu.

Do hlavní role odhodlaného alchymisty byl již dříve oznámen Ryousuke Yamada (Nagisa z live-action Ansatsu Kyoushitsu), nyní však už máme informace i podstatné části hlavního obsazení. Jako Winry Rockbell se nám představí Tsubasa Honda (Futaba z live-action Ao Haru Ride), a do role Roye Mustanga byl oznámen Dean Fujioka (live-action Happy Marriage!?).


Edward Elric
Ryōsuke Yamada (Nagisa z live action Ansatsu Kyoushitsu)


Winry RockbellTsubasa Honda (Futaba z live-action Ao Haru Ride


Roy Mustang - Dean Fujioka (Hokuto Mamiya z live-action Happy Marriage!?)

Zbylé známé obsazení:
Fumiyo Kohinata jako General Hakuro
Ryuta Sato jako Maes Hughes
Misako Renbutsu jako Riza Hawkeye
Natsuna jako Maria Ross
Natsuki Harada jako Gracia Hughes
Yo Oizumi jako Shou Tucker
Jun Kunimura jako Doctor Marco
Yasuko Matsuyuki jako Lust
Kanata Hongou jako Envy
Shinji Uchiyama jako Gluttony
Kenjiro Ishimaru jako Father Cornello

Datum:
1. 6. 2016, 13:13
Autor:

Komentáře

| 7. 6. 2016, 17:14 | Autor: Homunculus

Už se třesu nadšením ...teda co to plácám. Strachem co z toho zase udělají :D