Příští novela Arslan Senki bude poslední

Po třiceti letech se dostáváme do konečné fáze historického příběhu.

Jak jsme před pár dny psali, Arslan Senki dostane již toto léto zkrácenou druhou sérii. Anime má předlohu v manze, kterou kreslí slavná autorka Hiromu Arakawa (Fullmetal Alchemist, Gin no Saji), ovšem i manga má předlohu a tou jsou novely spisovatele Yoshiki Tanaka. Autor aktuálně pracuje na novém příběhu Suishoukyuu no Shinigami (The Reaper in the Crystal Palace), již třetí knize jeho Viktoriánské hororové dobrodružné série, a ihned poté se pustí do finálového aktu historické fantasy.

Synopse anime série: V čele rozkvétajícího království Pars stojí bojechtivý král Andragoras, jenž silnou rukou a tvrdou vládou zajistil občanům své země jejich blahobyt. Ve svém následníkovi, mírumilovném princi Arslanovi, však vidí veliký válečník zklamání. Arslanovo pohodlí v královském paláci jde ovšem stranou, když chystá Andragoras další válečnou výpravu, na níž jej má doprovázet i syn. Král tentokráte zamýšlí vytáhnout na Lusitanii, národ náboženských fanatiků ohrožující Pars. Před blížící se bitvou se zjevují drobná ale nepříznivá znamení, která by mohla stát zaslepeného Andragora jeho království a dost možná i život…

Tanakovu sérii novel ilustruje Yoshitaka Amano a běží od roku 1986. Právě vychází patnáctý svazek, jehož obálku vidíte na obrázku výše. Manga vychází v Bessatsu Shounen Magazine a Kodansha v prosinci vypustí do prodeje šestý svazek.

Datum:
24. 5. 2016, 16:22
Autor: