Baseballová Battery odpálí již příští měsíc

Další sportovní anime ohlášené na letní sezónu 2016.

Za posledních několik let na poli baseballových anime kralovalo populární Ace of Diamond, které však letošní jarní sezónou ukončilo svou druhou řadu a nechalo tak pomyslnou příčku bez nástupce. Nicméně netrvalo dlouho a Fuji TV vydala zprávu o novém kousku Battery, inspirované novelou autorky Atsuko Asano.


Synopse: Takumi Harada je nejlepším baseballovým nadhazovačem v regionu. Těsně před nástupem na vyšší stupeň školy je však kvůli otcově pracovnímu přeložení nucen se přestěhovat do zapadlého městečka v prefektuře Okayama. Začíná ztrácet víru ve svůj vlastní talent, ale to jen do okamžiku, než se seznámí se svým spolužákem Kou Nagakurou, který chce s Takumim vytvořit perfektní baterii.

O režii a scénář se k připravovanému anime postará Tomomi Mochizuki (House of Five Leaves), o hudbu zase Akira Senju (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) a o designy postav Hideoki Kusama (Haikyuu!!). To vše pod záštitou studia Zero-G (Hyper Speed GranDoll, Shadow Skill, MD Geist II - Death Force). Oznámena byla i nová manga adaptace, za kterou bude stát Takako Shimura, jenž nakreslila i originální designy postav k připravovanému anime.

Původní novela byla již v roce 2007 zadaptovaná do hraného filmu a o rok později i do televizní série. Autorka novely, Atsuko Asano, je známá především svým předchozím počinem a to novelou No.6, jenž si vysloužila anime adaptaci v roce 2011.

 

Oficiální vizuály hlavních postav
Takumi Harada
-  Kouki Uchiyama (Raku Ichijou z Nisekoi)


Kou Nagakura
- Tasuku Hatanaka (Ushio z Ushio & Tora)

Datum:
15. 5. 2016, 11:59
Autor: