Dvě novely uvidíme převedené do anime podoby

Akční magický shonen ze školního prostředí nebo komediální drama ze života mangaky?

V prvním případě se jedná o televizní sérii pro Eromanga-sensei. Příběh byl stvořen autorem Tsukasou Fushimim a ilustrátorem Hirem Kanzakim, dvojice stojící za Oreimo (Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai), kterou ukončili v roce 2013. Šestý svazek Eromanga-sensei je v prodeji od 10. března.

Synopse: Nová sourozenecká romantická komedie sleduje autora novel - středoškoláka Masamuneho Izumi. Masamuneho mladší sestra Sagiri je uzavřené děvče, které za celý rok neopouští svůj pokoj. Dokonce nutí svého bratra, aby jí připravoval a nosil jídlo. Masamune chce, aby jeho sestřička opustila pokoj, protože jsou si navzájem jediná rodina. Masamuneho ilustrátor s pseudonymem „Eromanga“ kreslí velmi zvrácené výkresy, ale je velmi spolehlivý. Masamune svého ilustrátora nikdy nepotkal a tak si myslel, že je to jen nechutný, perverzní otaku. Nicméně, pravda je odhalena… a „Eromanga“ je jeho mladší sestra! Aby mezi naše sourozence přibyl ještě další zmatek, objeví se krásná autorka mangy, jejíž díla se skvěle prodávají a stane se jejich rivalem!


 

Druhé knižní zpracování Mahouka Koukou no Rettousei vypadá o poznání lépe i když se jedná jen o anime film. Nejen proto, že se stalo druhou nejprodávanější novelou minulého roku, ale anime zpracování v podobě klasické série již natočeno bylo a běželo na jaře roku 2014. Tehdy se jej ujalo studio Madhouse a bylo promítáno 26 epizod. Mahouka Koukou no Rettousei vychází od roku 2011, píše ji Tsutomu Satou a ilustruje Kana Ishida.

Synopse anime série od Madhousu: Magie už není záležitostí pohádek a mýtů, stala se díky technologii realitou. Země světa nyní soupeří ve výchově nejlepších Kouzelníků. ShibaTatsuya nemá pro magii žádný talent, zato exceluje ve všem ostatním. Jeho sestra je zase považovaná za jednoho z největších talentů v oblasti magie. Společně se vydávají studovat na magickou školu s tvrdou hierarchií. Ovládáš magii, patříš mezi vyvolené, žádnou neovládáš, nejsi víc než odpad.

Datum:
11. 3. 2016, 14:25
Autor:

Komentáře

| 15. 3. 2016, 20:12 | Autor: Virty

Mahouka Koukou no Rettousei jsem viděl a nebylo to špatné, takže na film určitě kouknu.