Assassination Classroom brzy skončí

Mimozemský učitel má jen pár kapitol na dovršení své série...

Minulý týden v 11. čísle magazínu Weekly Shounen Jump bylo teasováno, že ve 12. čísle se série Assassination Classroom, kterou píše Yusei Matsui, dočká nějakého důležitého oznámení. Navíc bylo oznámeno, že Koro-sensei a spol budou čelit klimatickému závěru, který naznačí i úplný konec série. A stalo se. Jump totiž potvrdil, že za pět týdnů, tedy za pět kapitol, manga definitvně skončí. Příběh tak skončí odmaturováním všech studentů a příhodně v březnu, kdy i samotný Koro-sensei stanovil poslední den svého atentátu. Kruh se tedy uzavře s pěknou tečkou na závěr. Také bylo oznámeno že příští týden dostane série barevnou stránku. 


Pro ty, jenž s příběhem nejsou obeznámeni, synopsie praví: Záhadné stvoření zničí 70% měsíce, aby demonstrovalo, jakou silou vládne. Poté vyšle varování všem vládám, že pokud ho nezabijí do března příští roku, zničí i Zemi. Dále také požaduje, že se stane učitelem třídy 3.E na Kunugigaoské škole. Nikdo není tak mocný, aby mu mohl říct ne. A tak se toto záhadné stvoření stává třídním učitelem 3.E. Studenti nejsou vyučováni jen v klasických předmětech, ale i v zabíjení – vláda je totiž požádala, aby se o to pokusili. A komu se to povede, získá odměnu deset miliard jenů. Zabije někdo z nich nového třídního, kterému dali jméno Koro, nebo to nakonec zvládne nějaký profesionál? A dokáže je učitel Koro vůbec něco naučit?! 

Assassinatom Classroom vychází v magazínu Weekly Shounen Jump již od roku 2012 a momentálně se 17 svazky prodal již přes dvacet milionů kusů kopií. Manga také inspirovala dvě anime série, kdy druhá právě běží a také inspirovala dvojici hraných filmů.

Datum:
18. 2. 2016, 14:00
Autor:

Komentáře

| 20. 2. 2016, 18:33 | Autor: Ranger

Je dobře, že série není nuceně protahovaná a bude důstojně zakončena. Také je dobré, že anime zadaptuje celou mangu.