Top10 anime filmov za rok 2015

Anime filmy, ktoré najviac zarezonovali v srdciach japonských fanúšikov.

Japonská webová stránka animeanime sa opýtala svojich čitateľov: „Ktorý anime film sa vám páčil najviac v roku 2015?“ Hlasovania sa zúčastnilo približne 1500 respondentov.

Hlasovanie prebiehalo od 16. decembra do 23. decembra a čitatelia si mali vybrať tri filmy, s premiérou v roku 2015, ktoré sa im najviac páčili.

 

10. Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova Cadenza 

Všechna moře světa byla obsazena neznámou flotilou extrémně silných a technologicky vymožených lodí. Všechny lidské flotily byly rozprášeny a už nadále není možné cestovat po mořské hladině a ani pod ní. Avšak sedmnáct let po incidentu s velkými následky se mladý kapitán Chihaya Gunzou se svými přáteli zmocní jedné ponorky nepřátelské flotily. Ponorka nesoucí jméno I-401 je ve skutečnosti mladá dívka Iona, a ta ho doprovází v boji o přežití samotného lidstva. V boji, ve kterém hraje důležitou roli nejen bojová síla, ale city a srdce.

9. Boruto: Naruto the Movie 

Válka už skončila před lety a svět Shinobi vstupuje do nové éry. Boruto Uzumaki, syn Naruta, sedmého Hokage, se snaží vyrovnat s tím, že jeho otec nemá na rodinu dost času a hledá si svou cestu životem. Ve snaze upozornit na sebe v následujících Chunin zkouškách se začne učit od Sasukeho a sáhne po zařízení, díky němuž se ve zkouškách přiblíží až k finále… Někdo se však znovu pokusí získat ovoce chakry.

8. Kyoukai no Kanata Movie: I’ll Be Here – Kako-hen

První část z dvoudílného filmu, který rekapituluje anime sérii. 

7. Bakemono no Ko (The boy and the Beast)

Svět je rozdělen na ten lidský a "zvířecí" a navzájem si nijak neškodí. Mladý chlapec Kyouta a medvědí bytost Kumatetsu prožívají ve svých světech osamělý život. Jednoho dne se ale chlapec zatoulá do zvířecího světa a stane se žákem Kumatesua a vznikne mezi nimi neobvyklé přátelství, které bude muset projít několika zkouškami.

6. Detective Conan Movie 19: The Hellfire Sunflowers

Další snímek o mladém detektivovi, který tentokrát musí rozlousknout případ, ve kterém hraje roli obraz od světoznámého malíře  Vincenta van Gogha. A zastaví se i oblíbený lupič - Magický Kaito!

5. High Speed!: Free! Starting Days 

Snímek mapuje příběh z minulosti, kdy Makota a Haru chodili ještě do základní školy jako studenti druhého stupně základní školy.

4. Girls und Panzer der Film

Celovečerní epizoda o mladých dívkách, které na prestižní škole soupeří v disciplíně tankových bitev.

3. Love Live! The School Idol Movie 

Příběh navazuje na druhou anime sérii, kdy hlavní hrdinky dokončují třetí ročník střední školy. Všech 9 dívek chápe, že je to naposledy, kdy se takhle všichni vidí a mohou společně pobavit. Jejich vzpomínky ale naruší podivný email, který jim přišel a začíná tak nové dobrodružství...

2. Psycho-Pass Movie

Příběh navazuje na první dvě anime série. V roce 20116 japonská vláda rozšířila Sibylský systém po celém světě a teroristické útoky jsou na vzestupu. Oblíbené postavy tak musí udělat maximum proto, aby přežili a svět nepadnul do špatných rukou.1. Kokoro ga Sakebitagatterunda 

Romantický film o skupince mladých lidí ze saitamského města Chichibu-shi.

 

Datum:
4. 1. 2016, 16:44
Autor:

Komentáře

| 4. 1. 2016, 20:58 | Autor: Anonym

Fukkatsu no F nikde? :(

| 4. 1. 2016, 21:14 | Autor: Scars

Tak z celého žebříčku jsem viděla pouze dva filmy, ale při tom výběru mi to asi ani nijak zvlášť nevadí :D Na Bakemono no Ko už  se hodně těším, takže si ho nenechám ujít a o prvním místě Kokoro ga Sakebitagatterunda , sice slyším poprvé, ale docela mě zaujalo. Jinak Psycho-pass film byl fajn, ale určitě by se hodila i další série :D

| 11. 1. 2016, 20:52 | Autor: Virty

Na 7. mě už hypoval Toren takže se těším ještě víc a 1. mě docela zaujala takže určitě taky kouknu :D díky za typ :-)