Autor Boruta plánuje příběh na třicet svazků

Fanoušci nindžu z Listové se nemusí bát!

Když se v roce 2016 rozjela manga série Boruto: Naruto Next Generations, jež navazovala na Naruta od Masashi Kishimota, spousta lidí byla skeptických a obávala se pošramocení oblíbené značky. Později, i po anime adaptaci, se však nacházelo více a více lidí, jenž pochopili, že Boruto nedělá svému předchůdci ostudu a jde o velmi solidní pokračování, které akceptuje minulost a rozvíjí budoucnost světa, do kterého se zamilovaly miliony fanoušků. Teď víme, že se ještě pěkných pár let nebudeme loučit.

Na oficiálním webu MANGA Plus byl publikován rozhovor s kreslířem série - Mikio Ikemotem, ve kterém padl dotaz (mimo jiné) na to, jak dlouho si budeme moct Boruta užívat. Ikemoto zdůraznil, že existuje jakýsi plán a ten by spolu se scénáristou Ukyou Kodachim rád dodržel a příběh společně dovedli do zdárného konce. Jelikož se Naruto dočkal 72 svazků, rád by s Borutem dovedl celou sérii ke 100 svazkům. To znamená cca 30 svazků pro Boruta a pravděpodobně i pár dalších. Všichni víme, že když se nějaký mangaka rozhodne příběh ukončit, vždy to nakonec z 99% spíše protáhne, než zkrátí. Pro zbytek rozhovou zamiřte sem.

Pokud budeme počítat, vychází nám jednoduchý výsledek. Od roku 2016 do dnešního dne se Boruto dočkal 7 svazků a 30 kapitol. Ve výsledku tak můžeme počítat s minimálně 120 kapitolami a konec by neměl nastat dřív, jak kolem roku 2028 - tedy dalších 9 let. Samozřejmě jde o hrubý odhad, ale troufáme si říct, že nejsme daleko od pravdy. Pochopitelně se může vydavatel společně s WSJ rozhodnout mangu ukončit dříve, ale pokud bude zájem stejný, jako doposud, čeká nás ještě slušná dávka nindžovských příběhů. Jste rádi?

Datum:
7. 2. 2019, 16:00
Autor: