Francouzská manga Radiant chystá anime

No upřímně... kdo tohle čekal?

Ti, jenž se nějakou dobu vyznají v japonském rybníčku, jistě tak nějak dokáží odhadnout, jaká manga, novela či jiný druh čtecího média si časem vyslouží anime adaptaci. Mnohdy to jsou hitovky už v manga podání a mnohdy se spíš netrpělivě čeká, kdy k onomu oznámení dojde. Ovšem, jednou za čas se zjeví unikát, jako tomu bylo kupříkladu u korejské upířiny Noblesse. A teď se mohou radovat fanoušci Radiantu.

Že jste o této „manze“ nikdy neslyšeli? No, dost možná znáte přebal prvního volumka, jinak ale pochybujeme, že se u nás najde někdo, kdo by tuhle sérii četl. Tohle klasické fantasy dobrodrůžo totiž pochází z Francie. A věřte tomu, nebo ne... Radianta se ujmou Japonci a udělají anime!

 

Produkce se chopí NHK Entertainment (Bakuman či Baby Steps) a už teď oficiální stránky projektu oznámily, že se dočkáme rovnou 21 epizod, kdy každý bude mít klasickou 24-minutovou stopáž. Seiji Kishi (Angel Beats!) usedne k režii spolu s Daiseiem Fukuokou (Danganropa). Scénář sepíše Makoto Uezu (Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru), Nozomi Kawano (Gangsta.) se ujme návrhů postav a Masato Kouda (KonoSuba) složí hudební podkres.

Příběh se točí kolem mladičkého Setha, který se chce stát (jak jinak) mocným mágem, a skupinky čarodějek, které se snaží dostat do tzv. Radiantu - což je mýtické místo, které okupují monstra „Néméses“, jenž před několika roky spadly z nebes. Jejich dobrodružství narušují i Inkvizitoři, jenž lační po jejich lapení a usmrcení...

Datum:
23. 3. 2018, 20:30
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele Wise Smelly Legs

| 24. 3. 2018, 13:05 | Autor: Wise Smelly Legs

Adaptace něčeho z Francie. To se jen tak nevidí!

| 24. 3. 2018, 20:55 | Autor: Phanto

Vypadá to jako takový ten klasický shounen. 

| 25. 3. 2018, 18:47 | Autor: Jan Schejbal

Jsem na to zvědavý. Už nějakou dobu o ni usilujeme. Jenže ono je to zase fantasy :p

Obrázek uživatele Toren

| 27. 3. 2018, 12:26 | Autor: Toren

No, tak držíme palce! Fantasy není nikdy dost! :D