USA adaptuje anime/mangu #4

Největší aktuality týkající se USA.

Anime a manze se začíná na západě dařit. Jak obří Hollywood, tak i menší americké televizní společnosti začínají hledat spásný výdělek v adaptacích našich oblíbených japonských popkultur. Tato rubrika se zaměřuje na krátký a výstižný seznam těch nejdůležitějších za poslední dobu.

 

Nejžhavější zpráva:

 Extrémně úspěšný film Kimi no Na wa, který minulý rok posbíral spoustu různých cen, zaujal i americké producenty. Takže ano, romantický snímek o chlapci a děvčeti, jenž si prohodí těla, se začíná pomalu chystat a bude na něj dohlížet jeden z největších hollywoodských režisérů současnosti. J. J. Abrams (režisér Star Wars: Síla se probouzí, Mission: Impossible III) a jeho společnost Bad Robot nám snad naservíruje perfektní zážitek, tak jako se to povedlo animovanému filmu. Scénář píše Eric Heisserer, jenž byl nominovaný na Oscara za film Příchozí.

 

Doplnění obsazení:

 To, že se chystá americká televizní verze Sword Art Online, snad už víte. A pokud ne, klikněte sem. Nyní se k projektu přidali další dva pánové. Patrick Massett a John Zinman budou zastávat funkce scénáristů a producentů. Oba pánové spolupracovali například na Lara Croft: Tomb Raider nebo seriálech Černá listina.

 

Chystané projekty:

 Taika Waititi je režisér, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Novozélandský tvůrce ale za pár týdnu vypustí marvelovku Thor: Ragnarok a podle trailerů se můžeme těšit na slušnou divočinu. Nyní se režisér dostal k vyjednávání o natočení celovečerní hollywoodské verze Akiry. To tady už několikrát bylo, tak doufejme, že to tentokrát klapne.

 

Předchozí projekty:

 U filmu Godzilla: King of Monsters, o kterém se zmiňuji snad v každém článku této série, se oficiálně dotočilo. Snímek má premiéru až za rok a půl a počítačoví experti tedy mají dost času na dopilování triků a efektů. Doufejme, že nás bude pokračování bavit jako jeho první část.

 

Novinky z Netflixu:

 Na Netflixu právě vypustili trailer na hranou verzi Honoo no Tenkousei. Školní mlátička se kdysi dočkala dvou OVA (které, mimo jiné, kdysi přeložil i náš Teh Joke), plnohodnotné anime adaptace však nikdy. Proto se začínáme pomalu těšit, snad to bude stejný štýlo jako dva první animované díly.

 

Datum:
2. 10. 2017, 15:08
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele Wise Smelly Legs

| 3. 10. 2017, 13:57 | Autor: Wise Smelly Legs

Jako nepůsobí to vůbec zle!

| 3. 10. 2017, 14:29 | Autor: dahakere

neeeee jen na Kimi no Na wa nešahat prosím ... tohle si to nezaslouží.

| 17. 10. 2017, 17:30 | Autor: Rikuo

Kdy se USA poučí, že jejich adaptace nefungují..