Black Torch, Fire Punch a Kimetsu no Yaiba brzy v angličtině

Panečku, jedna pecka za druhou...

Jistě víte, že se na našich stránkách občas dozvíte o titulech, které si můžete zakoupit u amerických vydavatelů, příkladem budiž trojice shounenů z minulého roku, či nedávné oznámení našeho miláčka - Yakusoku no Neverland. I teď vás chceme informovat o nových sériích, které si brzy budete moct pořídit do vašich knihoven! A jsou hned tři! VIZ Media je na americkém trhu zřejmě největším hráčem a tudíž má největší šance při zakoupení práv od japonských společností. Proto se mu povedlo ulovit hned tři nadějné kousky pro budoucí shounen žánr. Na letošním Comic-conu tak oznámil lincenci na Kimetsu no YaibaBlack Torch a z dřívějška Fire Punch.

Kimetsu no Yaiba (VIZ překřtil na Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba) běží ve Weekly Shounen Jumpu a sčítá již přes 70 kapitol. Příběh se točí kolem Tanjira, nejstaršího syna početné rodinky. Jednoho večera ale o všechny přijde díky démonovi. Tedy, kromě jeho milované sestry, která se však stala podobně krvežíznivou démonkou. Hrdina tak musí učinit těžkou volbu...

Torenův index hajpu: Je to sexy. Jakože fakt. Kresba se na první pohled může zdát příšerná, ale má v sobě neuvěřitelné kouzlo. Je to trochu naivní, trochu bizarní, ale s další a další kapitolou zajímavější a zajímavější. Hlavní hrdina je správnej Mirek Dušín a vedlejší charaktery si to nehorázně dávaj. Autorka si pak náramně vyhrává s designem záporáků a průběh soubojů dokáže hned v několika momentech překvapit. Dejte tomu dvě-tři volumka (rozjezd je fakt klišé) a chytne vás to za srdíčko! 

Black Torch je měsíční série, která má prozatím jen osm kapitol a vychází v magazínu Jump SQ (po boku Blue Exorcist). Děj nám představí mladíka Jiroua, který rozumí zvířečí řeči. Díky tomu se pochopitelně dostává neustále do pěkných malérů. Jeden fakt velkej malér si ale jednou přivede až domů - černého kocoura, který je ve skutečnosti bestií zvanou Mononoke. A svět se obrací vzhůru nohama...

Torenův index hajpu : Boží. Náhrada za Bleach jak se patří. Podobnej hrdina, podobná zápletka a podobně zábavně napsaný. Má to super humor, fungující chemii mezi charaktery a především skvělou kresbu plnou hlubokých stínů a hrátek s inkoustem. Připočítejte si okouzlující hlavní hrdinku, skvělou akci a rezonující emoce v každé kapitole. Tohle se musí líbit každému, kdo ujíždí na mainstreamu!

Fire Punch je podobně jako Yaiba týdenní manga, která však vychází v méně známém magazínu Jump+. Drsný seinen se točí kolem Agniho, který přišel během jediného okamžiku o svou sestru, o svůj život a dokonce o svůj svět. Jakožto nonstop hořící muž, jenž přežívá jen díky svému daru regenerace, se vydává za pomstou, u které dojde k pochopení, že svět je mnohem krutějším místem, než si vůbec představoval.

Torenův index hajpu: Nádhera. Další zásah do hořlavého! Sérka, která umí na první dobrou šokovat a vzít vám dech z úst. Expresivnější kresba vůbec nevadí, o něco hloupější a mělčí scénář už trošku ano. Vše je ale vynahrazeno nápady, brutalitou a pocitem zvědavosti, jak moc si tahle série může dovolit? Znásilňování, kanibalismus a zoofilie byla zřejmě jen pouhou ochutnávkou...

Tak co na to říkáte? Super, ne? Připomínáme, že jak Fire Punch, tak Black Torch si můžete vyzkoušet díky překladu prvních kapitol i u nás v čítárně :)

Datum:
26. 7. 2017, 22:04
Autor:

Komentáře

| 26. 7. 2017, 23:58 | Autor: Nie práve nadše...

Nechce sa mi to tu rozpisovať tak v skratke. Nie som si istý kto má na starosti preklad, ale mám pocit že som sa niekde dostal k informácii že ty(aspoň pri niektorých mangách).. no proste a jednoducho, keď tu toľko píšeš o úžasnosti Black Torchu, Fire Punchu atď. Tak nejak nechápem prečo ten preklad tak dlho stojí... Chlape ja mám už absťáky, absťáky chápeš? Už prosím ťa prelož ďalšie kapitoly Yakusoku no Neverland. Prosím 

Obrázek uživatele Toren

| 28. 7. 2017, 22:02 | Autor: Toren

Ano, jak Black Torch, tak Fire Punch je můj rajon... ale věř mi, že podobně jako u Neverlandu mám napřekládáno dopředu. Problém však nastává v korekci a kontrole... :/ S tím bohužel nepohnu. 

| 27. 7. 2017, 02:20 | Autor: RetroHD

Za mě je jasná volba Fire Punch jelikož prostě ujíždím na těhlech drsných seinenech. P.S. Já jen dodám, že se těšim na americké vydání Devilmana od Seven Seas v roce 2018. Tuhle klasiku prostě člověk nemůže minout. 

Obrázek uživatele Ādy

| 27. 7. 2017, 12:16 | Autor: Ādy

:)