Terra Formars si dává delší pauzu a ruší anime speciál

Hned několik špatných zpráv najednou...

Tak tohle je vskutku nemilé. Jistě, je zcela normální, že si autoři dávají pauzu od vydávání svých sérií, ale v poslední době se objevilo hned několik „pozastavení“, které jsou způsobeny zdravotním stavem autorů. Vzpomenout si můžeme na nedávného Nakabu Suzukiho či stále nemocného Daisukeho Ashiharu. Nyní se objevila v magazínu Young Jump zpráva, že scénárista Yuu Sasuga a kreslíř Kenichi Tachibana pozastavují svou vesmírnou mlátičku Terra Formars a dávají si pauzu až do letošního podzimu!

Tohle rozhodnutí vzešlo ze zdravotních problémů Yuu Sasugy, který není schopen nadále pracovat na své sérii. Jak vidíte, tahle práce je zkrátka neskutečná dřina plná překonávání se, což někdy může vést právě k tomuhle vyústění. My jen doufáme, že se Yuu Sasuga dá brzy do kupy a na podzim se skutečně bude moct navrátit v plné parádě.

Dodatečně bylo bohužel oznámeno, že datum vydání (19. května) 21. svazku mangy bylo prozatím odsunuto na neurčito. Zároveň s tím bylo potvrzeno, že chystaná OVA, jenž měla adaptovat „Earth arc“ byla tímto zrušena. Zda to znamená úplné zrušení, či se jen pozastavila práce, to prozatím netušíme, ale snad se brzy dozvíme víc.

Mrzí vás, že bude mít Terra Formars tak dlouhou pauzu? A myslíte, že by měli autoři vydávat v mnohem menší míře kvůli svému zdraví?

Datum:
4. 3. 2017, 15:43
Autor:

Komentáře

Obrázek uživatele Wise Smelly Legs

| 4. 3. 2017, 19:35 | Autor: Wise Smelly Legs

Páni, tohle mne docela zarazilo. Spíše si říkám, že zdali by se naskytovala možnost, že by se pak série chopil někdo jiný, či by byla ukončena otevřeně, nebo co by se v takovém případu dělo, kdyby autor dále nemohl či, nedej bože, zemřel.

| 5. 3. 2017, 18:16 | Autor: AVPCR1

No doufám, že Yuu Sasuga dá brzo do pořádku. Jak je vidět je tohle dost náročná práce, která musí dost působit na psychiku člověka a zdravotní stav. Ono podle mého není vůbec jednoduché zvládat ty náročné termíny dokončení a tlak šefredaktorů. Tuhle sérku mám velice rád a byla by škoda, kdyby skončina neukončeně :(