Příběh One Piece je lehce za polovinou a nový film horlivě vydělává

Tak se zdá, že One Piece budou číst i naše děti...

Panečku... a člověk by měl při čtení posledních kapitol pocit, že se nám děj Luffyho dobrodružství pomaloučku připravuje na velké vyvrcholení. To si však jeden z nejoblíbenějších mangaků, Eiichiro Oda, ani zdaleka nemyslí. Ba naopak. Zdá se, že nás čeká ještě spoustu let! V druhém čísle letošního magazínu Dai One Piece Shimbun byl uskutečněn rozhovor právě s Odou, který sdělil, že jeho série One Piece se právě dostala někam k 65% příběhu. Naposledy byl na stejný dotaz tázán v roce 2012 a to nám bylo řečeno, že jsme na šedesát procent. Jednoduchou matematikou si člověk může spočítat, že za poslední čtyři roky byl posun pouze o pět procent, takže bychom se konce měli dočkat přibližně za 28 let. To by Oda měl kolem 69 let a One Piece by slavil přes 47 let životnosti. Dostali bychom se někam k 200 svazkům. Zní to neuvěřitelně, že ano?

Jen nepanikařte, ono to nakonec nebude tak nedosažitelné. Jakto? Těch pět procent za poslední roky se totiž nemusí opakovat. Správnější odhad lze tak získat tím, že za 19 let vycházení jsme se dostali na 65 %, takže nám zbývá přibližně devět a čtvrt roku do konce - alespoň pokud počítáme, že Oda bude i nadále vydávat podobným tempem, jako doposud. A momentálních 82 svazků by se ve finále mělo dostat někam ke 125. To už nezní tak hrozně, co říkáte? 

Jinak, pokud by vás zajímalo, jak si One Piece vede se svým nejnovějším snímkem, jednoduše pojmenovaným - One Piece Film Gold, tak během úvodního víkendu otevřel za překrásných 1,1 bilionu yenů - což můžeme přepočítat na deset milionů dolarů. Ze 743 promítání bylo prodáno kolem 820 tisíc lístků a snímek se pochopitelně dostal na první místo návštěvnosti. Toei Animation, jenž snímek vytvořilo, odhaduje, že by Gold ve finále mohl vydělat něco kolem šest bilionů yenů a možná tak i překonat tržby One Piece Movie Z, jenž se ke konci promítacích dnů dostal na 6,87 bilionů yenů. Jde zkrátka vidět, že tahle megalomanská série i téměř dvacet let své existence zajímá hromady a hromady fanoušků.

Datum:
25. 7. 2016, 21:30
Autor: